Ankara’da bir öğretmen, sınıfta tartıştığı bir öğrencisini tehdit ettiği gerekçesiyle öğrencileri tarafından şikayet edildi. Öğretmenin öğrencilerine ‘Cebimde bıçak var’ dediği iddia edildi.

‘Cebimde Bıçak Var, Sana Saplamıyorum’

Felsefe öğretmeni 1

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

Sınıfta tartıştığı bir öğrencisine "Benim cebimde bıçak var, sana saplamıyorum" diyerek, küfür ve hakaretlerde bulunan felsefe öğretmeni Y.T. hakkında öğrencilerden şikayet geldi. öğrencisi ile yaşadığı tartışmada küfür, hakaret ve tehditlere ilişkin sosyal medyada bir video paylaşıldı. Polis, felsefe öğretmeni Y.T. hakkında soruşturma başlattı.   

Olur Olmaz Küfürler Ediyor

okul-3

Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1,5 yıldır felsefe öğretmenliği yapan Y.T. hakkında öğrencilerinden birçok şikayet var. Y.T.’nin derslerine giren öğrencilerden Ö.T.A. "Ders esnasında olur olmaz küfürler ediyor. Ders anlatırken çok fazla şiddet gösteriyor. O gün de şiddetli küfür eşliğinde sınıfa girdi. 'İyi kopya çekmişsiniz' dedi. Öğrenciler de üstüne yürüdü, sinirlenmeye başladı. 'Cebimde bıçak var, çekerim' dedi" diye konuştu.

Ben Suçsuzum

Y.T.’nin öğrencisi ile tartıştığı anlar başka bir öğrenci tarafından videoya çekilerek sosyal medyada paylaşıldı. Videoda Öğretmen Y.T.'nin, "Benim cebimde bıçak var, sana saplamıyorum. Ama sen benimle uğraşıyorsun" dediği, küfür ve hakaretlerde bulunduğu duyuldu. Hakkında yapılan şikayetlerin ardından okuldan çıkarken öğrenciler tarafından alkışlarla protesto edilen öğretmen Y.T. ise gazetecilere, "Ben suçsuzum. Müdürüm basına konuşmamamı söyledi" diye konuştu. Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi ise olayla ilgili açıklama yapmadı.