Mont, kaban, pantolon, etek, elbise, çanta ve daha akla gelen birçok üründe kullanmış olduğumuz fermuar günlük hayatlarımızın önemli bir parçası. Her ne kadar kullanım esnasında önemini çok fark edemiyor olsak da bozulduğu anda bizim için ne kadar önemli olduğunu bir anda anlayıveriyoruz. Peki fermuarımız bozulduğunda pratik bir şekilde ne yapabiliriz? Terziye gitmeden pratik yollarla fermuar sorunumuzu nasıl çözebiliriz? İşte sizin için bozuk fermuar düzeltme yöntemleri ve püf noktaları!

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Sıkışan Fermuar İçin Pratik Çözüm

Fermuarlarla ilgili yaşadığımız en temel sorunların başında fermuar sıkışması geliyor. Hemen hemen hepimizin başına gelen ve gerçekten de çok sinir bozucu bir sorun olan fermuar sıkışması konusunda uygulayabileceğiniz birçok basit yöntem var. Bu yöntemlerden ilki için öncelikle fermuarı sıkışan kıyafetinizi düz bir yere yayın ve fermuarı kontrol edin. Fermuarın herhangi bir yerine iplik ya da kumaş sıkışıp sıkışmadığını kontrol edelim. Ardından bir kurşun kalem alarak fermuarın sıkışmış olan dişleri arasında gezdirin. Bu şekilde kurşun kaleminizi fermuarın üzerinde ileri geri gezdirerek sıkışan alanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Sıvı Sabun

Sıkışan fermuarınızı açmanın bir diğer kolay ve pratik yolu ise sıvı sabun kullanmak. Bunun için öncelikle uygulama yapabileceğiniz uygun bir kabın içerisine bir miktar su doldurun ve üzerine de az bir miktar sıvı sabun ekleyin. Sonrasında su ve sabunu iyice karıştırın ve bir kulak çubuğu yardımı ile fermuarınızın sıkışan dişlerini güzelce ovalayın. Bu işlemin ardından fermuarınızı yeniden açıp kapatmaya çalıştığınızda sıkışan bölgenin açıldığını göreceksiniz.

Kuru Sabunla Fermuar Açma

Kıyafetleriniz, çantanız, montunuz ya da başka herhangi bir alandaki sıkışan fermuarlarınızı açmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise kuru sabundan yararlanmak. Bunun için öncelikle fermuarı sıkışan eşyanızı güzelce bir yere koyalım. Ardından küçük bir kuru el sabununu elimize alarak fermuarın sıkışmış olduğu alandaki dişlerine ileri geri sürtelim. Bu şekilde birkaç kez sabunumuzu ileri geri hareket ettirdikten sonra sıkışmış olan fermuarınızın artık hareket ettiğini ve açıldığını göreceksiniz.

Siz de bu yöntemlerden birisini kullanarak terziye gitmeden fermuar sorunlarınızı çözebilirsiniz.