1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Festivalde kategorilere göre ilk 10 belirlendi!
Festivalde kategorilere göre ilk 10 belirlendi!

Festivalde kategorilere göre ilk 10 belirlendi!

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi.

A+A-

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi. Frankfurt Belediyesinin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 kasım’da açıklanacak.

 

Bu yıl 20.’si düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, TC. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve TC: Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği "Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması", bu yıl ilk kez düzenlenen "Belgesel Yarışması" ve festivalin bu yıl 12.sini düzenlediği "Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması"nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.

 

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra;

‘Onur ödülü’ Tiyatro-Sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’ e,

-‘Vefa ödülü’ ‘Münir Özkul’ adına ailesine,

‘2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecektir.

 

20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışmasındaki ilk 10 a giren filmler(Alfabetik);

Aden Yön: Barış Atay

Bozkır Yön: Ali Özel

Görülmüştür Yön: Serhat Karaaslan

Kız Kardeşler Yön: Emin Alper

Kovan Yön: Eylem Kaftan

Kraliçe Lear Yön: Pelin Esmer

Kronoloji Yön: Ali Aydın

Nuh Tepesi Yön: Cenk Ertürk

Soluk Yön: Özkan Yılmaz

Topal Şükran’ın Maceraları Yön: Onur Ünlü

Festivalde ilk kez düzenlenen Belgesel Yarışmasındaki ilk 10 giren filmler (Alfabetik);

.

Bir Rüya Gördüm Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin

Büyülü Fener Bekçileri Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin

Kadın Olmanın Günahı Yön: Ümran Safter

Kimsesizler Oteli Yön: Rıdvan Karaman

Kromozom Kardeşler Yön: Hasan Kalender

Merkeb-i Mesai Yön: Hasan Erdoğmuş

Sevan the Craftsman Yön: Ümran Safter

Sınırlar Yön: Ece Cantürk

Umudun Kanadında Yön: Ümran Safter

Uzun yolculuk Yön: Mesut Gengeç

Aah! Gökçe Demirgüç

Erk Halil Ergin:

Fraktal Zahid Çetinkaya:

Kanalı Beklerken Yasin Serindere

Sallak H. Rasoul Iranzad

Son Akşam Yemeği Selinay Güneş

Tayf Ali Kavas

We can't be as close as before Şemi Umut Karataş

Vortex Cüneyt ışık

Yaylacı Fatih Ertekin

Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Türkiye’deki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);

Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışmasında Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler (Alfabetik);

Absence of lıght Beatrice Aline

BarfuB durch Glas Timur Küçükince

Das kleine Bild Franzi Heinrich

Esma Mikail Emrecik

Im Glashaus Anna Zhukovets

Kismet Merve Uslu

Monita Burhan Bercin

Reversibel Lukas Marz

Wusstet ihr dass Steine Katharina Schnekenbrühl

Verliebt verpackt versunken Katharina Freudenberger

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.