Mersin’de etkili olan fırtına özellikle seraları vurdu. Gece boyu süren kuvvetli rüzgar seraların yıkılmasına ve ürünlerin zarar görmesine neden oldu.

Mersin’de etkili olan fırtına özellikle seraları vurdu. Gece boyu süren kuvvetli rüzgar seraların yıkılmasına ve ürünlerin zarar görmesine neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 Mart’ta yapılan açıklama ile Mersin’e fırtına uyarısı yapıldı. Yer yer şiddetini artıracak olan fırtınanın Mersin genelini etkileyeceği, havanın bir anda soğumasıyla iç ve yüksek kesimlerde zirai don hadisesi görüleceği belirtildi.

Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var! Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var!

Meteorolojinin uyarıları kentte özellikler çiftçiler tarafından derinden hissedildi. 11 Mart’ı, 12 Mart’a bağlayan gece boyu süren kuvvetli rüzgar seraların yıkılmasına ve ürünlerin zarar görmesine neden oldu.

Mersin'in Gülnar ilçesinde de saatte 47 kilometre hıza ulaşan rüzgar nedeniyle günlük hayat olumsuz etkilendi, elektrik kesintileri yaşandı. Seralarda hasar oluştu.

Erdemli ilçesinde de gece saatlerinde başlayan fırtına sabah saatlerine kadar etkisini sürdürdü. Yaş meyve ve sebze üremiyle öne çıkan ilçenin Kocahasanlı, Üçtepe, Çiriş, Aslanlı, Arpaçbahşiş, Batısandal, Gücüş, Tömük, Keşli ve Alata mahallelerinde seralar zarar gördü. 

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince örtü altı üretimin zarar gördüğü yerlerde hasar tespit çalışması başlatılırken, çiftçiler destek çağrısı yaptı. ( Ajans Bizim )