Dünyanın gözleri yine Amerika'da yaşanan kasırga felaketi ve bu felakette hayatını kaybeden insanlarda. ABD'nin Florida eyaletinde meydana gelen ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği Ian kasırgasından, Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden birisi olan Ahu Tuğba da etkilendi. Uzun yıllardır gözlerden uzak bir şekilde kızı ile birlikte Florida'da yaşayan Ahu Tuğba da kasırga nedeniyle her şeyini kaybedenler arasında. Kızı ile birlikte evlerini terk etmek zorunda kalan ünlü oyuncu, "Çok kötüyüm. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Şimdi ne yapacağız hiç bilmiyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

100'e Yakın İnsan Hayatını Kaybetti

Bir dönemin ünlü Yeşilçam oyuncularından birisi olan Ahu Tuğba, Amerika'nın Florida eyaletini vuran Ian kasırgasına yakalananlar arasında. 100'e yakın kişinin hayatını kaybettiği ve çok büyük maddi zarara neden olan kasırga nedeniyle Ahu Tuğba da kızı ile birlikte yaşadığı evini kaybetti. Sinema kariyeri boyunca birçok filmde yer alan ve döneminin en ünlü isimlerinden birisi olan Ahu Tuğba, 1991 yılında Timmy Alejtanij ile evlenmiş ve evliliğinden Anjelik adında bir kızı olmuştu. Ahu Tuğba, uzun yıllardır kızı Anjelik ile birlikte Miami'de yaşıyor. Son zamanlarda ise yakalandıkları Ian kasırgası nedeniyle oldukça kötü zamanlardan geçiyor.

Allah Kimseye Yaşatmasın

Ünlü oyuncunun havalimanına 2,5 saat mesafede bulunan Miami'deki evi Ian kasırgasından etkilenerek sular altında kaldı. Hem evleri hem de arabaları sular altında kalan Ahu Tuğba ve kızı ise evlerinin ikinci katına çıkarak hayatlarını kurtarmayı başardılar. Başından geçenleri anlatan ünlü oyuncu, "Burası büyük bir felaket bölgesi şu an. Ian kasırgası Küba'dan başladı, orayı mahvederek buraya geldi her yeri paramparça ederek. Benim evim göçtü, arabam sular altında kaldı. Allah kimseye bir daha yaşatmasın" dedi. Şu an kızı ile birlikte eski eşinin annesinin evinde kalan Ahu Tuğba sözlerine şu şekilde devam etti: "İnsanların evleri, arabaları gitti... Onları da bırak, hayatları gitti, birikimleri gitti... İşyerleri kapandı. Bizde hiç uyumadık. Arka taraftaki 2 katlı binaya çıktık. O bina olmasaydı yaşanacakları düşünemiyorum bile. Şehir bitti... Yüzyılın kasırgası bu. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın, düşmanıma bile. Burada sigortan varsa ödüyorsun, sonra sana ödeme yapıyorlar. Ama giden hayatlar ne olacak. Onları geri getirmezsin ki."