• BIST 104.539
  • Altın 163,884
  • Dolar 3,9376
  • Euro 4,6999
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 3 °C
  • Bursa 7 °C
  • Antalya 11 °C
  • Lefkoşa 11 °C
  • Moskova -6 °C

Foçada Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı Kutlandı

Foçada Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı Kutlandı
1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nın 91. Yıldönümü dolayısıyla Foça Küçükdeniz Limanı’nda geleneksel yarışmalar ve etkinlikler yapıldı.

Foça’da, 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı dolayısıyla yapılan geleneksel yarışmalar, katılan ve izleyen herkese heyecanlı ve keyifli anlar yaşattı…

 

FOÇA’DA KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI COŞKUSU

 

1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nın 91. Yıldönümü dolayısıyla Foça Küçükdeniz Limanı’nda geleneksel yarışmalar ve etkinlikler yapıldı.

 

Programın en heyecanlı ve eğlenceli bölümleri, her zamanki gibi; denizden dalarak tabak çıkarma ve yağlı direkten bayrak alma yarışması oldu.

 

Denizden dalarak tabak çıkarma ve yağlı direkten bayrak alma yarışmasının birincisi Erdem Kurtyılmaz büyük alkış aldı.

 

Foça Yelken ve İhtisas Kulübü üyesi sporcuların optimist ve laser sınıfı yelkenlilerle yaptıkları gösteriler, estetik manzaralar oluşturdu.

 

Küçükdeniz Limanı’nda düzenlenen programa; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkan Vekili Halil Çıtak, Belediye Meclis Üyeleri Beyhan Türker, Zeynep Çemrek ve Ali Aktaş, Foça Liman Başkanı Talat Yolcu, Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ceyhan Çetin, Foçalı Balıkçılar, denizciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, Foça Liman Başkanı Talat Yolcu, günü anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Protokol üyeleri, biten yarışmaların hemen ardından dereceye girenlere ve Phokaia Yelken ve Kürek Kulübü’nün düzenlediği yarışmalarda dereceye girenlere madalyalarını ve ödüllerini verdi.

 

Yarışmalarda şu sonuçlar alındı;

50 m. Küçükler serbest yüzme(erkek): 1. Bora Küçükdurgul, 2. Doğan Sarıyıldız, 3. Barbaros Gökçe - 50 m. Küçükler serbest yüzme(bayan): Nilsu Ağır - 100 m. Gençler serbest yüzme (erkek): Ataberk Toksöz, 2. Zeki Özgür - 100 m. Gençler serbest yüzme(bayan): Pelinsu Erdek

100 m. Büyükler serbest yüzme(erkek): 1. Batuhan Çetin, 2. Hüseyin Çetin - Denizden dalarak tabak çıkarma ve yağlı direkten bayrak alma yarışması: 1. Erdem Kurtyılmaz

  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 HaberEkspresi.NET | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 452 07 20 - 0 (532) 641 275 4