Cumhuriyet  Bayramının yaklaştığı bugünlerde Zonguldak Valiliği'nden ilde yapılacak olan Edip Akbayram konserinin iptal edildiği bilgisi gelmişti. Valiliğin Bartın'daki maden faciasını gerekçe göstererek iptal etmiş olduğu konser için ülkeden tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Fox TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, Valiliğin bu kararını eleştirerek Cumhuriyet Bayramı konserinin iptal edilmesine tepki gösteren isimlerin arasına katıldı. İşte tepeliden Zonguldak Valisine sert tepki!

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

Konser İptal Edilmişti

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak'ta Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yılı için düzenlenecek olan Edip Akbayram konseri Zonguldak Valiliği tarafından Bartın'daki maden faciası gerekçe gösterilerek iptal edildi. Söz konusu konserin iptalini açıklayan Zonguldak Belediyesi iptal kararını; "Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yılında 29 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenecek olan Edip Akbayram ile Cumhuriyet Konseri; Zonguldak Valiliği'nin aldığı karar üzerine Kdz. Ereğli Kaymakamlığı'nın E-71303818-000-12734 sayılı yazısıyla 14.10.2022 tarihinde Bartın ili Amasra ilçesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumu Amasra maden ocağında grizu patlaması sonrası 41 madencimizin şehit olmasıyla sonuçlanan müessif olay nedeniyle iptal edilmiştir' şeklinde kamuoyuna duyurdu. Bu duyurunun ardından ise birçok kişiden tepkiler gelmeye başladı. İlk tepkilerden birisi konseri iptal olan Edip Akbayram'dan gelmişti. Konserinin valilik kararı ile iptal edilmesine tepki gösteren Edip Akbayram'ın kaleme aldığı mesajını kızı Türki Akbayram sosyal medyadan paylaşmıştı. Edip Akbayram mesajında; "72 yıla sığdırdığım yaşamım ve 50 yıllık sanat hayatım boyunca; her zaman hak, hukuk ve adalete inanarak emeğin ve emekçinin yanında oldum ve ömrüm yettiği sürece de onların sesi olmaya devam edeceğim. 14 Ekim'de meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden 41 maden emekçisinin acısı yüreğimde bir nebze olsun azalmış değil". ifadelerini kullandı.

Selçuk Tepeli'den Sert Tepki

Fox TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli ise konserin iptal edilişine ilişkin sert bir tepki göstererek valinin bu kararını eleştiren isimler arasına katıldı. Valinin konser iptali hakkında konuşan Tepeli, 'Sen bir şey yaptın mı Vali olarak? Bu ülkenin Valisi olarak bir şey yaptın mı? Hiçbir şey yapmadın. Bu ülkenin derdiyle tasasıyla uğraşan bir sanatçının konserini iptal ediyorsun. Zonguldak Valisi kim ya!' ifadelerini kullandı.