Fransa’da gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu Paris sokakları karıştı. Paris’te bir kişi tarafından çevreye silahla ateş açıldı. Silahlı saldırıda en az 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 4 kişinin de yaralandığı açıklandı. Fransız polisi tarafından olaya karıştığı belirtilen 1 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Paris’teki saldırının “Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi” çevresinde gerçekleştirildiği açıklandı.

Silahlı Saldırıda 3 Kişi Öldü

Fransa’nın başkenti Paris, silahlı saldırıyla sarsıldı. Başkent Paris’te gerçekleştirilen silahlı saldırıda bir Fransız vatandaşının en az 3 kişiyi öldürdüğü ve 4 kişiyi de yaraladığı açıklandı. Fransız medyasında yer alan haberlere göre silahlı saldırı başkent Paris’in 10.Bölgesi’nde yer alan Enghien Caddesi’nde gerçekleştirildi. Söz konusu cadde de “Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi” bulunduğu açıklandı.

Saldırının gerçekleştirildiği bölgede Kürt yoğunluğunun bulunması nedeniyle çevrede yaşayan Kürt vatandaşları, olay yerine gitmek istedi. Ancak olay bölgesinin güvenlik nedeniyle boşaltılmasını isteyen Fransız Polisi, bu kişilere izin vermedi. İzin verilmeyince toplanan büyük kalabalık ile Paris polisi arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede Fransız polisinin sert müdahalesiyle kargaşaya dönüştü.

Saldırgan Gözaltına Alındı

Paris’te gerçekleştirilen silahlı saldırının 70 yaşındaki bir Fransız vatandaşı tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Söz konusu şahsın ırkçı bir Fransız milliyetçisi olduğuna ilişkin açıklamalarda bulunuldu. 70 yaşındaki saldırgan, sokakta çevresine doğru silahını ateşledi. Çevresine silahla ateş açan 70 yaşındaki saldırganın olay esnasında 3 kişiyi öldürdüğü belirtildi. Ayrıca Fransız polisi silahlı saldırıda sokakta bulunan 4 kişinin de yaralandığını açıkladı

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Fransız polisi tarafından gerçekleştirilen açıklamada kurtarma ekipleri tarafından müdahale gerçekleştirildi. Ayrıca Fransız polisi bölgenin güvenlik nedeniyle tamamen boşaltılması yönünde çağrıda bulundu. Fransız polisi tarafından yapılan açıklamada söz konusu saldırganın daha öncede benzer bir saldırıda bulunduğu belirtildi. Yapılan açıklamaya göre saldırgan tarafından daha önce 2 defa cinayete teşebbüs gerçekleştirdi. Ayrıca saldırganın 12.11.2021 tarihinde eline aldığı bir kılıç ile Paris’te bulunan “Göçmen Merkezine” yönelik bir saldırı gerçekleştirdiği de belirtildi. Söz konusu saldırıda da 2 kişinin yaralandığı açıklandı.