Ev almanın farklı ve daha ucuz olan yollarını deneyerek ev sahibi olmak ister misiniz? Öyleyse Garanti Bankası’nın konut satışlarını mutlaka incelemelisiniz.

Ev almak için yalnızca emlak komisyon şirketleri ya da aracı internet sitelerinden yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oysaki daha ucuza ve hemen her şehirde konut satışı yapan bir alternatif daha var. Garanti Bankası. Kredi ya da kredi kartı vermek, çeşitli mevduat işlemleri yapmak, havale, EFT benzeri para transferleri gibi temel bankacılık işlevlerinin yanı sıra Garanti Bankası yapmış olduğu konut satışları ile de dikkatleri üzerinde toplayan bankalardan birisi. Ülkenin hemen her şehrinde bulunan geniş gayrimenkul ağı sayesinde siz de hayal ettiğiniz evi bulabilir ve hatta piyasadan çok daha uygun koşullarda o evin sahibi olabilirsiniz.

Garanti BBVA Konut Satış Şekli ve Aşamaları

garanti 2-1

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Garanti BBVA’dan konut alabilmek için öncelikle bankanın gayrimenkullerine erişim sağlayabileceğiniz tapu.com ve intengo’yu inceleyebilirsiniz. Banka elindeki tüm gayrimenkulleri görebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz alanlar yalnızca bu iki kuruluştur. Ardından beğendiğiniz gayrimenkul için e ihale üzerinden teklif vermelisiniz. Bunun içinse yine sisteme giriş için belli bir kullanıcı adınızın ve şifrenizin olması gerekir. Bunları belirleyip teklifinizi sunduktan sonra siz de hayalini kurduğunuz evin ihalesine online olarak katılım sağlayabilirsiniz. İhaleyi kazandığınız takdirde herhangi bir şubeye gelerek Gayrimenkul Satış Şartnamesini imzalamanız gerekir.

Piyasadan Daha Ucuza Konut sahibi Olmak

garanti 3-1

Garanti BBVA üzerinden satın alacağınız konutları incelediğinizde bunların piyasadan çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu göreceksiniz. Bunun ilk nedeni bankaların kredileri ödenmediğinden dolayı ellerindeki icralık konutları satışa çıkarmak zorunda olmalarındandır. Aksi takdirde Bankacılık Kanununa göre, bu gayrimenkuller 3 yıl içerisinde satılmadığı takdirde bankanın sermayesine eklenmek durumundadır. Bu nedenle bankalar, ödenmeyen kredi borçlarından dolayı rehinde olan evlere el koyarlar. Amaçları gayrimenkul satışı üzerinden kar elde etmek değil, söz konusu krediyi kapatmak ve 3 yıl içerisinde bu gayrimenkulü elden çıkarmaktır. Bu nedenle de fiyatlar hem piyasa fiyatlarının altındadır hem de emlakçı enflasyonu dediğimiz kavramdan etkilenmemektedir. Bu durum ise konut almayı düşünenler için büyük bir olumlu durum meydana getirir.