Son yıllarda bankadan konut satışı, milyonlarca vatandaşı uygun fiyatlara ev sahibi yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Özellikle 2022 yılında gayrimenkul sektöründe yaşanan devasa fiyat artışları karşısında bankadan konut satışı halen çok uygun fiyatlara ev satın alma imkanı sunuyor. Tüm bankalar gibi Garanti BBVA tarafından da konut satışı yapılıyor. Garanti BBVA’nın gayrimenkul sektöründeki fiyatların neredeyse yarısına satılan konut satış ilanları bulunuyor. Peki Garanti BBVA’dan nasıl konut alınır? Garanti BBVA satılık konutları hangileri? Detaylar haberimizde!

Garanti BBVA’dan Konut Satışı

Garanti BBVA, 2022 yılında başta kredi olmak üzere tüm banka borçları nedeniyle icradan gelen konutların satışını açık arttırma usulünde gerçekleştiriyor. Bankalar, mevzuat gereğince bankacılık hizmetleri dışında bir hizmet iştirakinde bulunamıyor. Bu nedenle borçlunun borçları nedeniyle icra edilen konutlar için açık arttırmada satışını gerçekleştiriyor. Bu durumda milyonlarca vatandaşa çok düşük fiyatlara ev sahibi olma imkanı sunuyor. Çünkü Garanti BBVA tarafından yapılan bankadan konut satışlarında konut başlangıç bedeli çok cüzi oluyor ve çok fazla artmadan alıcısını buluyor.

Garanti BBVA konut satışı Türkiye’nin en güvenilir ve en büyük elektronik ihale platformu “tapu.com” ve “Intengo” üzerinden gerçekleştiriliyor. Garanti BBVA tarafından bu 2 platforma sık sık yeni konut satış ilanları ekleniyor. Buradan ev satın almak isteyenler, ilanlarda belirtilen teminat bedelini Garanti BBVA’ya yatırarak, teklif verebiliyor. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olanlar ise konutu satın alabilme hakkına sahip oluyor. Üstelik bu aşamada Garanti BBVA tarafından sağlanan düşük faizli ve 120 ay vadeli konut kredisi desteğinden de arzuya göre yararlanılabiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkul

Garanti BBVA tarafından hem “tapu.com” hem de “intengo” elektronik ihale platformlarında sık sık yeni konut ve işyeri satış ilanları yayınlamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinde bankanın elinde bulunan gayrimenkullere ilişkin olarak satış ilanları bu platformlardan takip edilerek, tekliflere katılabilmektedir.