Ev almak isteyenlere müjde! Garanti BBVA elindeki evleri yok pahasına satışa sunuyor, bu sayede ev sahibi olmayan kalmıyor!

Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 pandemisi yaşam koşullarını bir hayli zorlaştırdı. Bu süreçte iş yerlerinin kapanması ile birçok insan işsiz ve parasız kaldı. Öyle ki, bazen zorunlu ihtiyaçları karşılayabilmek bile imkansız bir hal aldı. Bu zamanlarda kira ödemek durumunda kalanlar ise bir hayli zorlandı.

Pandeminin değiştirdiği görüşlerden biri de tam bu noktada ortaya çıktı, birçok kişi kirada oturmak yerine, kira öder gibi kredi ödeyerek ev sahibi olma fikrini mantıklı bulmaya başladı. Ancak eş zamanlı olarak gayrimenkul fiyatlarındaki artış, ev almak isteyenlerin elini kolunu bağladı. Bu duruma da çözüm Garanti BBVA'DAN geldi.

Garanti BBVA Elindeki Evle Nasıl Bu Kadar Ucuza Satabiliyor?

garanti bbva-1

Garanti BBVA, icra yoluyla eline geçen konutları, piyasa fiyatının çok daha altında satışa çıkarıyor. Bankalar mevzuatları gereği bankacılık dışındaki işlerle uğraşamıyor. Bu sebeple bankaların icra yoluyla edindikleri gayrimenkulleri kısa sürede ellerinden çıkarmaları gerekiyor. Buna ek olarak bankalar işlemleri karşılığında fatura değil, dekont verdikleri için KDV mükellefi sayılmıyor. Bu da bankaların, ellerindeki evleri neden uygun fiyata sattığını açıklıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Öncelikle satış konusundaki hızlı olma zorunlulukları, ardından ise KDV mükellefi olmadıkları için alıcıya da KDV yükü yansıtmayışları, Garanti BBVA tarafından satışa çıkartılan evlerin neredeyse piyasa fiyatının yarısı olmasına imkan tanıyor. Böylece ev almak isteyenler, fahiş paralar ödemeden bu hallerini gerçekleştirebiliyor.

En İyi Teklifi Veren En İyi Evi Anında Kapıyor!

garanti 14 2

Garanti BBVA elindeki evleri Tapu.com ve İntengo üzerinden teklif usulü ile satıyor. Herhangi bir gayrimenkule teklif verebilmek için öncelikle beğenilen gayrimenkulün numarası ile en yakın Garanti BBVA şubesine giderek, o evin numarasını belirtmek ve evin satış fiyatının %3'ü oranında teminat yatırmak gerekiyor.

Ardından evin yer aldığı sisteme giriş yaparak ilgili gayrimenkul için teklif vermek yeterli oluyor. Söz konusu gayrimenkul, banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor.  Süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi, o evi almaya hak kazanıyor. Böylece son derece güzel evler, uygun fiyatlarla alıcısıyla buluşmuş oluyor. Garanti destek oluyor, size de yeni evinizin keyfini sürmek kalıyor.