Araç sahibi olmayı kim istemez ki? İşte Garanti BBVA ve İş Bankası’ndan araba almayı düşünenler için harika kredi fırsatları!

Ekonomide artan fiyatlar elbette araba fiyatlarını da etkiliyor. Böyle olduğu için de araç almayı düşünenler eğer yeterli nakde sahip değillerse oldukça güç bir durum içine düşüyor. İşte tam da böylesi durumlarda araç almayı düşünenlerin imdadına bankaların taşıt kredileri yetişiyor. Ancak bu konuda da en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında bankaların taşıt kredilerini hangi faiz oranlarından ve hangi ödeme koşulları ile sunmuş oldukları gelir. İşte bu nedenle bu yazımızda sizlere piyasadaki en iyi koşullarda sunulan iki taşıt kredisinden bahsedeceğiz. Garanti BBVA ve İş Bankası taşıt kredileri faiz oranları ve geri ödemelerinden. İşte detaylar!

Garanti BBVA Taşıt Kredisi

garanti-10

Garanti BBVA, araç almak isteyenler için oldukça cazip taşıt kredisi sunan bankaların başında geliyor. Hem sıfır hem de ikinci el araçlar için uygun vade ve faiz oranları ile sunmuş olduğu kredi ile birçok kişi araç sahibi olabilecek. Banka, sıfır kilometre araçlar için satın alacağınız nihai fatura değerini, ikinci el araçlar içinse aracın kasko değerini baz alıyor. Maksimum 48 aya varan vadeler karşılığında bankanın talep etmiş olduğu faiz oranı ise %1,62. Aynı zamanda vade limitleri ise şu şekildedir:

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz
  • Araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için maksimum vade  48 ay,
  • 120.000,01 TL – 300.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade 36 ay,
  • 300.000,01 TL – 750.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade  24 ay ve
  • 750.000 TL üzeri olan araçlar için ise maksimum vade 12 aydır.

Siz de bu vadelerle hayallerinizi ertelemek yerine yeni bir araca sahip olabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi

iş bankası-15

Ekonomimizin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası da avantajlı geri ödeme seçenekleri ve uygun faiz oranları ile araç almak isteyenler için önemli adreslerden birisini oluşturuyor. Bankanın maksimum 48 ay vade ile sunmuş olduğu kredi faiz oranı %1,54. Ve Bankacılık Kanunu gereği İş Bankası da sıfır kilometre araçlar için satın alacağınız nihai fatura değerini, ikinci el araçlar içinse aracın kasko değerini baz almakta.

Taşıt Kredisi İçin İstenen Belgeler

  • Nüfus cüzdanı                                  
  • Gelir belgesi     
  • Ücretli çalışanlar için: Bordro ya da gelir yazısı
  • Emekliler için: Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi ya da emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı.