2022 Yılı beraber ekonomide yaşan dar boğaz, nakit sıkıntısının en üst safhada yaşanmasına neden oluyor. Bankalar her kesim için hazırladığı çeşitli kredi finansmanı destekleriyle, bu sıkıntının aşılmasında önemli rol oynuyorlar. Bankaların emekli müşterileri için hazırladığı kampanyaları, ne gibi avantajları olduğu konusunu içeriğimizde inceledik.


Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Ziraat Bankası hem en fazla emekli müşteriye sahip olması, hem de kamu bankası olması nedeniyle, sektöre yön veren finansman paketi kampanyaları hazırlıyor. Emeklinin Artısı kredi paketi adı altında sunulan bu avantajlı finansman desteğinden, sadece aylıklarını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler faydalanabiliyor.


Emekliler için Hazırlanmış Kredi paketi 20.000 TL ve 40.000 TL olmak üzere iki türde sunuluyor. 20.000 TL kredi finansman desteği 36 ay vadeye sahip ve % 1,55 gibi düşük bir faiz oranıyla sunuluyor. 20.000 TL 36 ay vadede 25,2292 TL olarak geri ödeniyor. 105 TL Kredi tahsis ücreti bulunan kredinin, aylık eşit taksitli ödemesiyse 767,12 TL oluyor. Geri ödemelerde emeklilerin tercih ettiği çeşitli ödeme seçenekleri de sunulan bir diğer avantaj.


Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank diğer bir kamu bankası olarak, emekliler için çok özel fırsatlar sunuyor. Emeklilerin aylıklarını Halkbank’tan almaları koşuluyla faydalanabilen bu ihtiyaç kredisi, aynı zamanda esnek geri ödeme seçeneklerine sahip. Bankadan Mutlu Emekli Kredisi kampanyası aracılığıyla en fazla 100.000 TL olarak kredi finansman desteği alabilmek mümkün. Kredinin %1,55 gibi son derece uygun faiz oranları bulunuyor.


Kredi finansmanından faydalanırken, tek seferde ödenen kredi tahsis ücretinin ödenmesi halinde uygulanan faiz oranı % 1,55. Tahsis ücretini ödemek istemeyen emeklilerse, krediyi %1,69 ve 1,74 faiz oranlarıyla kullanabiliyor. 25.000 TL 36 ay vade seçeneğiyle kredi olarak kullanıldığında aylık eşit taksitli ödemesi, 958,90 TL oluyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!


Garanti BBVA Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA emekli müşterileri için özel bir ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor. Maaşlarını bankadan alan emekliler için hazırlanan kampanya % 2,29 faiz oranıyla kredi finansman desteğinden faydalanılmasını sağlıyor. Şubeye gitmeden, Müşteri iletişim merkezi, Mobil ve internet şubelerinden de başvurulabilen kredi, aynı zamanda banka şubelerine başvurularak da kullanılabiliyor. Maaşlarını Garanti BBVA’ya yeni taşımak isteyen emeklilerde bu olanaktan faydalanabiliyor. Kredi en uzun 36 ay vade seçeneğiyle kullanılabiliyor.