Belirli bir gelire sahip olan herkesin en büyük hayallerinden birisi de bir ev alarak hayata dair bir garanti yaratmak. İşte bu garanti için ihtiyacınız olan krediler…

Garanti BBVA icra işlemi başlatmış olduğu konutları satışa çıkardı. Piyasanın neredeyse yarı fiyatına satışa sunulan evler için birçok kişi talepte bulunuyor. Eğer siz de ev almak istiyor fakat piyasadaki yüksek fiyatlardan çekiniyorsanız Garanti BBVA’nın satışa çıkardığı icralık evleri mutlaka inceleyin. Ülkenin hemen her şehrinde bankaya ait konutların satışı aktif bir şekilde sürüyor. Siz de bulunduğunuz şehirden ya da istediğiniz herhangi bir yerden bir konut satın alabilir ve hayallerinize ertelemeden kavuşabilirsiniz. Peki Garanti BBVA neden piyasadan daha ucuza konut sunuyor ve bu konutlara nasıl ulaşabilirsiniz? İşte detaylar!

Piyasanın Yarı Fiyatına

garanti 1-4

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Garanti BBVA, diğer bankalar gibi, ipotek karşılığı vermiş olduğu krediler ödenmediği takdirde ipotekte bulunan bu evleri icra kanalı ile satışa çıkartarak krediyi yeniden nakde çevirebilme olanağına sahiptir. Ancak Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kanunu uyarınca bankalar bu şekilde evleri en fazla 3 sene içerisinde ellerinden çıkarmak durumundadırlar. Aksi takdirde kanun gereği bu evler bankanın sermayesine ilave edilir. Bankaların asıl amaçları ise gayrimenkul karı elde etmek değil vermiş oldukları kredinin geri dönüşünü sağlamaktır. Bu nedenle de söz konusu evleri piyasa fiyatından satmaya değil bilirkişi ve ekspertiz raporundaki fiyatlardan piyasaya sunarak nakit kaybına uğramamaya çalışırlar. Ayrıca kanun gereği de 3 yıl içerisinde elden çıkarma zorunlulukları fiyatların daha makul seviyelerde kalmasının en büyük nedenleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra, emlak komisyon şirketlerinden ya da buna benzer aracılardan aldığınızda ayrıca KDV de ödemek zorunda kalırsınız. Ancak Garanti BBVA bir banka olarak KDV mükellefi olmadığından dolayı bu kanalla yapacağınız bir ev alma işlemi sonrasında ek olarak KDV mükellefiyetiniz doğmaz.

Evlerin Satışa Sunuluşu

garanti 2-3

Garanti BBVA, elindeki gayrimenkullerin satışlarını ihale süreci ile ya da direkt teklif verme yöntemi ile gerçekleştirir. Ayrıca konut satışları aracı bir firma olan INTENGO internet sitesi üzerinden ihale usulü ile yapılıyor. Öncelikle bankanın internet sitesi üzerindne doğrudan yönlendirileceğiniz INTENGO aracılığıyla ilanda bulunan evleri filtreleme özelliği ile inceleyebilir ve aradığınız eve çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnceleme aşamasından sonra almayı karar verdiğiniz konut için eğer yeterli miktarda nakdiniz yoksa Garanti BBVA konut kredisi ile de beğendiğiniz konutu almanıza yardımcı olur. %1,52’den başlayan faiz oranları ile sahip olabileceğiniz konut kredisi yardımıyla rahatlıkla beğendiğiniz evi alabilirsiniz. Hem de 120 aya varan taksitlerle.