Anadolu Ajansı’nın eski mensuplarından Ayberk Temel, uzun yıllar yaşamını sürdürdüğü Marmaris Armutalan’da vefat etti.

İzmit’de 1938 yılında doğan Ayberk Temel, Ankara’da Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra, AÜ Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe 1968 yılında Anadolu Ajansı’nda eğitim muhabiri olarak başladı. Daha sonra Hürriyet gazetesinde mesleğini sürdürdü. Parlamento muhabirliği de yapan, İngilizce ve Rusça bilen Ayberk Temel, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.

Ayberk Temel’in cenazesi, 26 Mart 2021 Cuma (yarın) günü öğle namazının ardından Marmaris Armutalan Camisi’nden alınarak Armutalan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Ayberk Temel’in ölümünün ardından taziye mesajı yayınladı. Mesajda şöyle denildi: “Değerli meslektaşımız Ayberk Temel’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Temel’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz.”

Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz... Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz...

Örnek gazeteciydi

Ayberk Temel, AA’da iki yıllık muhabirken, 28 Mart 1970’te Gediz’de bin 86 kişinin öldüğü depremin ardından deprem bölgesinden izlenimler yazdığı 6 Nisan 1970 tarihli AA bülteninde yer alan haberi, deprem sonrasında yaşananları aktarmak yönünden, örnek gösterilecek nitelikteydi. ( Ajans Bizim )