Türkiye’yi yine hüzne boğan yeni bir olayın detayları daha ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan olayda 5 yaşındaki bir çocuk ailesi tarafından işkenceye maruz kaldı. Gaziantep’te yaşanan olayda 5 yaşındaki bir çocuğun ailesi tarafından aç bırakılarak işkence edildiği belirtildi. Olaya ilişkin bakanlıktan açıklama geldi. İşte olaya dair detaylar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

5 Yaşındaki Çocuğa İşkence

Türkiye, yine şok eden bir olayla daha karşı karşıya kaldı. Gaziantep’te yaşanan olayda henüz 5 yaşlarında bir çocuğun aç bırakılarak ailesi tarafından işkence edildiği ortaya çıktı. Dün ortaya çıkan haber Türkiye gündeminde geniş bir yer tutmuştu. Yaşanan olaya ilişkin olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından ilk açıklama geldi. İşte Bakan Yanık tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama!

Bakan Yanık yaptığı açıklamasında zihinsel engelli bir anne tarafından henüz 5 yaşında olan kız çocuğuna karşı şiddet uyguladığını belirterek, söz konusu olayın kendilerini derinden yaraladığını belirtti.

Yanık açıklamasında Gaziantep’te zihinsel engelli bir anne tarafından 5 yaşındaki kızına uygulanan şiddete ilişkin son gelişmelere açıklama verdi. Bakan Yanık, yaptığı açıklamasında Bakanlık olarak kendilerinin şiddet mağduru kızın tedavi sürecinin yakından takip edildiğini belirtti. Ayrıca Bakan Yanık, 5 yaşındaki küçük kızın ailesinin 3 çocuğunun daha olduğunu ve bu çocuklarında devlet koruması altına alındığını açıkladı. Küçük kız çocuğunun ise hastanede tedavisinin sürdüğü ve yaşam mücadelesine devam ettiği belirtildi.

Baba Ekiplere Haber Verdi

Türkiye’yi şok eden olaya ilişkin detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Çocuklarına karşı işkence uygulayan zihinsel engelli anne, Türkiye gündemini meşgul ederken, babanın durumuna ilişkin detaylarda ortaya çıktı. Ortaya çıkan iddialara göre baba Cihan Y.’nin köyde zeytin toplamak üzere birkaç gündür eve hiç gitmediği belirtildi. Hatta baba Cihan Y.’nin eve geldikten sonra çocuğunun işkenceye maruz kalmış halde bulduğu ve bu olayın ardından hemen sağlık ekiplerine haber verdiği de belirtildi. Olaya ilişkin gelişmeler hem bakanlık hem de kamuoyu tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Türkiye’yi şok eden olay sosyal medyada da büyük tartışmalara neden olmuştu.