Son zamanlarda Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bölge halkı çok sayıda kedinin ayaklarının kesildiği yolunda şikayetlerde bulunmaya başladı. Bu yöndeki şikayetlerin yoğunlaşmasının ardından ise yetkililer derhal harekete geçtiler. Kedilerin ayaklarının neden kesildiğini araştıran yetkililerse şok edici duyumlarla karşı karşıya kaldılar. Yine bölge halkından alınan duyumlara göre kedilerin ayakları büyü yapmak için kesiliyor. İşte detaylar!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Büyü Bozmak İçin İstemiş

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde son zamanlarla üst üste gelen ihbar ve şikayetler doğrultusunda bölgede birçok ayağı kesilen kedi bulunduğu iddia ediliyor. Halktan gelen şikayetler doğrultusunda harekete geçen ekipler kedilerin maruz kaldığı bu durumu araştırırken bu durumun büyü nedeniyle ortaya çıktığı bilgisine ulaştılar. Bölgedeki bir cinci hocanın büyü bozmak için kedi patisi istemesinin ardından bölgedeki kediler büyü bozdurmak isteyenlerin hedefi haline gelmiş durumda. Çok sayıda kedinin bu vahşete maruz kalmasının ardından gelen şikayetler üzerine hayvan dernekleri ilçeye giderek konuyu araştırmaya ve ayağı kesik kedilere destek vermeye başladılar. Aynı şekilde arka patileri kesilmiş iki kediye ulaşılırken söz konusu kediler Gaziantep Büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından hayvanat bahçesine götürüldü ve tedavi altına alındılar.

Tepkiler Büyüyor

Halktan kimileri cinci hocanın büyü bozmak için kedi patisi istediğini ve bu yüzden kedilerin ayaklarının kesildiğini söylerken kimileri de Suriyeliler tarafından aynı amaçla yapıldığını ileri sürdü. Yaşanan bu vahşet kısa sürede sosyal medyada yayılırken ülkenin dört bir yanından da tepkiler aldı. Gelen tepkilerin ardından Gaziantep Valiliği yaşanan bu can sıkıcı olaya ilişkin derhal inceleme başlattığını belirterek şu açıklamayı yaptı: “İlimiz Karkamış ilçesinde 10’dan fazla sokak kedisinin arka ayaklarının kesildiği yönünde haberler yapılması üzerine İlçe Emniyetimiz ve İlçe Belediyemiz tarafından başlatılan araştırmalar derinlemesine çok yönlü olarak devam etmekte olup, elde edilen sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Engelli olduğu tespit edilen iki kedinin bakımı ve tedavisi Karkamış Kaymakamlığı tarafından yapılmaktadır. Bahse konu olayla ilgili adli süreç başlatılmış olup, gelişmeler yakinen takip edilmektedir.”

Buna benzer iddialar daha önce de gündeme gelirken AHBAP Derneği Başkanı sanatçı Haluk Levent de yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterenler arasında.