Gaziantep’te öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için 1 Mart'ta yüz yüze eğitimin başlayacağı okullarda dezenfekte çalışması yapıldı.

Covid-19 salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında Şahinbey ilçesindeki okullar Şahinbey Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

İlçe genelindeki okullarda dezenfekte çalışmaları yapan ekipler, öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam edebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yüz yüze eğitime başlayacak olan okullarda öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamak maksadıyla dezenfeksiyon işleminin yapıldığını belirtti.

“Öğrencilerimizin sağlığı bizler için önemli”

Şahinbey Belediyesi olarak Covid-19 salgınına karşı çalışmalarını 11 Mart 2020’den bu yana aralıksız sürdürdüklerini hatırlatan Tahmazoğlu, “Önceliğimiz okul ve evlatlarımız. Yüz yüze eğitim devam ederken Şahinbey ilçemizde bulunan okullarımızda dezenfekte çalışmalarını yapmıştık. Okulların yanı sıra tüm kamu kuruluşlarında, ibadethanelerde, kuaförlerde periyodik dezenfekte çalışmalarını yaptık. Okullarımızın eğitim-öğretime açılacak olması sebebiyle bir kez daha bu okullarımızı dezenfekte ettik. Tedbiri elden bırakmıyoruz. Öğrencilerimiz müsterih olsunlar. Hijyenik ve güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri maksadıyla belli periyotlarda okullarımızda dezenfekte faaliyetlerimiz devam edecek. Öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum. Yolları bahtları açık olsun. Ayrıca okullarımızda görev yapan yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum.” diye konuştu. (İLKHA)