HaberEkspresi.NET

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan Kınama Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan Kınama Mesajı
177 okunma
22 Nisan 2019 - 1:33

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan kınama mesajı

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da uğradığı saldırıyı kınadı. Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını belirten Başkan Halil Arda, saldırının faillerinin bir an evvel yakalanarak adalete teslim edilmesini gerektiğini kaydetti.

Provokasyonlara karşı sağduyu davranma çağrısı yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda,  “Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.  Genel başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu saldırı genel başkanımız nezdinde Türkiye demokrasisine, birlik ve beraberliğimize ve tüm Türkiye’ye yapılmıştır.  Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm partililerimizi ve halkımızı sağduyulu  ve sakin olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

‘OLAYIN TÜM YÖNLERİYLE AYDINLATILMASINI BEKLİYORUZ’

Şiddetin hiçbir açıklama ve haklı gerekçesi olamayacağını vurgulayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğini dile getirerek, “Genel başkanımıza yönelik bu saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması tehlikeli senaryo peşinde olanlara verilecek en iyi yanıt olacaktır” ifadelerini kullandı.

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.