Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, Van’daki programı esnasında geçirdiği asansör kazasının görüntüleri yayınlandı.

Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var! Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğ’lu, Van’daki bir yerel radyonun programına gitmek için İpekyolu İlçesi Hastane Caddesi’ndeki iş hanına gitti. Radyonun 5. Kattaki ofisine çıkmak için asansörü kullanan Davutoğlu ve yanındakilerse ciddi bir kaza atlattılar. Asansör birinci kattan zemine düşerken Davutoğlu ve yanındakiler görevlilerin müdahalesi ile asansörden yara almadan çıkartıldılar.

Asansöre 6 Kişi Bindi

davutoğlu 2

Ahmet Davutoğlu’nun ve yanındakilerin yaşamış olduğu asansör kazasının ardından radyo programcısı ve genel yayın yönetmeni olan Salih Geçgen, kazanın yaşandığı anları anlattı. Asansöre binen kişi sayısının fazla olduğunu gördükten sonra indiğini söyleyen Geçgen, “Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nu 6 radyonun ortak yayını ile konuk alacaktık. Tabi 18.30'da buraya geldiler ve asansöre doğru yöneldiler. Asansörümüz 4 kişilik. Başta ben ev sahibi olarak asansöre binmiştim. 5’inci kişi binince ben geri çıktım. Yan taraftaki diğer asansöre binip yukarı çıktım. Benden sonra asansöre 6’ncı kişinin de binmesiyle asansörde bir ağırlık oluşmuş. Tabi birinci kattan zemin kata hızlı bir iniş olduğunu sonradan öğrendik. Çakılma kavramından ziyade hızlı bir iniş diyebiliriz. Tabi belinde rahatsızlık oluştuğunu fark ettik. Sayın Davutoğlu'nu yukarıya çıkardılar. Yaklaşık 15 dakika dinlendi. Daha sonra da programa katıldı. Yaklaşık yarım saat kendisiyle bir röportajımız oldu" dedi.

Soruşturma Açılacak

davutoğlu 3

Ahmet Davutoğlu’nun iş hanına girişi itibariyle gelen tüm kamera görüntülerini Vali ile paylaştığını söyleyen Geçgin ayrıca, “Vali Beye de bilgi verdim. Buradaki asansörle ilgili görüntüleri de kendisine attım. Bununla ilgili Sayın Ahmet Davutoğlu'nun basından sorumlu danışmanı aradı, yetkililer aradı. Soruşturma açılacağına dair bilgiler var elimizde. Bu konu ile ilgili soruşturma açılması önemlidir derim. Ama dediğim gibi 4 kişilik asansöre 6 kişi binmişti" şeklinde konuştu.