O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Birçok kişi için ödeme kapasitesi ve hatta gelir düzeyi yüksek olmasına rağmen, gelirin belgelenememesi, kredi ihtiyaçları sırasında bankaların gelir belgesi ibrazı istemesi nedeniyle zorlu süreçlere dönüşüyor. Memur, özel sektör çalışanı ya da esnaflar, kredi çekerken, diğer gruplara göre sorun yaşamıyor. Buna karşın örneğin SGK’lı bir çalışan, bir esnafa göre daha fazla ve daha kolay kredi kullanabiliyor. Bu noktada oluşan sorunlar, büyük bir kesimin kredi kullanma konusunda sorun yaşamasına neden olabiliyor. Gelir belgesi veya herhangi bir belge sunmadan kredi sağlayan bankalar bulunuyor. Ancak bu durum dönem dönem değişkenlik gösteriyor ve kampanyalar zamanla sona erebiliyor. Bu çerçevede şu anda gelir belgesi olmadan kredi kullanılabilen bankaları sizler için inceledik.

Hangi Bankalar Kredi İçin Gelir Belgesi İstemiyor?

Hali hazırda süren çeşitli kampanyalarda, gelir belgesi olmadan kredi kullanabilmek için bazı şartlara sahip olmak gerekiyor. Birçok banka, aylıklarını kendi banka şubelerinden çeken kişiler için, özel kredi kampanyaları yapıyor ve hiçbir belgeye gerek olmaksızın kredi sunuyor. Bunun yanında bazı bankalar tüm müşterilerinin kredibilite sonuçlarına göre, ön onaylı limitlerde hazır krediler sunuyor. Bu krediler içinde herhangi bir belge ibrazı gerekmiyor.

Bunlara ilave olarak ING, Burgan Bank, Akbank, TEB, İş Bankası, gelir belgesi talep etmeden kredi sunan bankalar arasında yer alıyor. Ancak bu bankalardan gelir belgesi olmadan kredi çekebilmeniz için, öncelikle 18 yaşını doldurmuş ve 68 yaşından büyük olmamak koşullarını sağlamanız gerekiyor. Buna ilave olarak kredi notunuzun en az 1.100 puan olması aranan diğer koşullardan biri. İlgili bankada daha önce hesabınızın olması ve internet şubesi ya da Mobil şube aracılığıyla kredi başvurusu yapmanız diğer koşullar arasında yer alıyorlar.

Bu koşulları sağlayan kişiler, gelir belgesi olmadan üst limiti Akbank’ ta125.000 TL, İş Bankası’nda 100.000 TL, TEB’ de 100.000 TL, ING’ de 80.000 TL olan kredi başvurusu yapabiliyorlar. Yasal mevzuata göre şu anda 50.000 TL ve üzeri tüm ihtiyaç kredileri en fazla 24 ay vade seçeneğiyle sunulabiliyor. 50.000 TL’nin altındaki başvuırular için en uzun vade seçeneğiyse 36 ay oluyor.