Değişen ekonomik şartlar ve finansallaşmanın bir getirisi olarak ihtiyaç kredilerinin kullanımı da arttı. Eskiden ev veya araba almak ya da iş kurmak gibi büyük nakit ve peşinat gerektiren satın almalarda kullanılan ihtiyaç kredisi, artık en basit ihtiyaçta bile başvurulur hale geldi. Esnek ödeme planları ve uygun faiz önerileri sayesinde yüz binlerce insanın nakit ihtiyacını karşılayan ihtiyaç kredileri, belirli kriterlere bağlı olarak veriliyor ya da kredi miktarı başvuran müşterinin durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Bu kriterler yüzünden ihtiyaç kredisi kullanamayan pek çok insan da var. Neyse ki, bankalar artık buna da bir çözüm bulmaya başladı. Gelir belgesi istemeden kredi veren kurumların sayısı arttı. Peki bu bankalar hangisi ve kredi alma koşulları neler?

Odeabank Kredisi İçin Başvuru Şartları Neler?

Odeabank-1

Odeabank, müşterilerinden herhangi bir gelir belgesi talep etmeden 10 bin TL'ye kadar kredi imkanı sağlıyor. Yüzde 0.99'dan başlayan uygun faiz oranları ve 36 aya kadar vade imkanı sunan esnek bir ödeme planı da var. Odeabank'ın ihtiyaç kredisine şubelere giderek ya da internet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. 10 bin TL'ye kadar gelir belgesi beklenmese de kredi notunuzun yüksek olması önemli. Daha önce finansal işlemler yüzünden bankaların kara listesine girmemiş olmanız gerekiyor.

Garanti Bankası İçin Başvuru Şartları Neler?

Garanti BBV

Garanti Bankası da müşterilerine bir "ilk kredi" fırsatı sunuyor. Finansal sicilinizin temiz olması, kredi kartı borcunuzun olmaması ve daha önce konut, ihtiyaç, otomobil kredisi gibi krediler için başvuru yapmamış olmanız gerekiyor. 10 bin TL'ye kadar olan kredileri 36 ay vade imkanı ve size göre belirlenen faiz oranlarıyla kullanabiliyorsunuz.

Akbank İçin Başvuru Şartları Neler?

akbank2

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Akbank'ın tek beklentisi kredi notunuzun iyi olması. 40 bin TL'ye kadar bir kredi tutarı seçip 48 ay vade planıyla ödemeniz mümkün. Başvuruları da şubeden ya da bankanın mobil uygulaması olan Akbank Direkt üzerinden yapabiliyorsunuz.

ING Bank İçin Başvuru Şartları Neler?

Ing bank

ING Bank da gelir belgesi olmayan kişilere "Mini Kredi" adı altında 5 bin TL'ye kadar kredi çekme imkanı sunuyor. Ödeme vadesi ise 4 seneyi buluyor.

Enpara.com İçin Başvuru Şartları Neler?

enpara

Dijital banka Enpara.com da gelir belgesiz kredi imkanı sunuyor. 36 aya kadar varan vade imkanları ve düşük faiz oranları sizi bekliyor.