Nakit sıkıntısı çeken öğrencilere müjde: Bu bankalar gelir belgesi istemeden herkese kredi veriyor, öğrencilerin de nakit ihtiyacı çözülüyor!

Zaman zaman hepimiz nakit sıkıntısı çekebiliyoruz. Bu tür anlarda varsa birikimlerimize başvuruyoruz, birikimimiz yoksa da bankalardan kredi çekerek nakit ihtiyaçlarımıza çare buluyoruz. Ancak bankalar kredi kullandırmak için genelde gelir belgesi istediği için, düzenli bir işi ve geliri olanlar kredi alabilirken öğrenciler ve düzenli geliri olmayanlar bu avantajdan faydalanamıyor.

Bu konuya çözüm de Fibabanka, Akbank ve Denizbank'tan geliyor. Gelir belgesi istemeksizin kredi veren bu üç banka, kriter olarak KKB notunu esas alıyor. Bu da KKB notu yüksek olan öğrencilerin, kefil veya gelir belgesi göstermeden ihtiyaç kredisi alabileceği anlamına geliyor.

Fibabanka Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Fibabanka-logo-2018

Kredi kullandırımlarında gelir belgesi yerine KKB notunu esas alan bankaların başında Fibabanka geliyor. Böylece düzenli geliri olmasa bile KKB notu yüksek öğrenciler Fibabanka'ya başvurarak kredi kullanabiliyor. Fibabanka ihtiyaç kredisinin faiz oranları %1,59 ile %1,77 arasında KKB notuna göre değişiklik gösteriyor.

Fibabanka'nın sunduğu kredi limiti 3 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiyor. Fibabanka ihtiyaç kredisine internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden başvurulabiliyor. Gelir belgesi istenmeksizin krediniz anında değerlendirmeye alınıyor. Onaylanan kredi tutarı anında hesabınıza yatıyor.

Akbank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

akbank 17

Gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar arasında Akbank da yer alıyor. Bu sayede düzenli bir geliri olmasa bile, KKB notu yüksek öğrenciler kredi kullanabiliyor, nakit ihtiyaçlarına çözüm buluyor. Akbank ihtiyaç kredisinin faiz oranları %1,64 ile %1,76 arasında değişiyor. Hayat sigortası yaptırmanız durumunda %1,64 olarak belirlenen faiz oranı, sigortasız kredi kullanımlarında %1,76 olarak değişiyor.

Bu koşullarda Akabank'tan kullanacağınız 35 bin TL ihtiyaç kredisinin toplam geri ödeme tutarı 50.510,66 TL, aylık taksitleri ise 1.397,97 TL oluyor. Bu avantajlı kredi sayesinde öğrenciler de kredi çekerek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Denizbank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

denizbank

Öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına çözüm üreten bir diğer banka da Denizbank oluyor. Gelir belgesi sormadan kredi veren Denizbank, öğrencileri de unutmuyor. Gelir beyan etme zorunluluğu olmayınca, KKB notu yüksek öğrenciler de Denizbank'tan kredi kullanabiliyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Denizbank ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1,89, maksimum vade süresi ise 36 olarak belirleniyor. Bu koşullarda Denizbank'tan kullanacağınız 35 bin TL kredinin toplam geri ödeme tutarı 51.585,94 TL, aylık taksitleri ise 1.432,94 TL oluyor. Bu saye öğrenciler de nakit ihtiyaçlarını çözüme kavuşturup rahat bir nefes alıyor.