O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Eğitim, mutfak masrafları veya sağlık gibi hayatın her alanında masraflar hiç bitmek bilmiyor. Böyle olunca hazırda birikimi olmayan veya düşük geliri olan vatandaşlar için ihtiyaçlar sürekli erteleniyor. Bankadan kredi çekmek isteyen ancak geliri olmadığı için çekemeyen ev hanımlarına o bankalardan büyük müjde geldi. Türkiye’de ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde ev hanımları da tüm masraf ve ihtiyaçları için cazip koşullarda kredi kullanabiliyor. Peki ev hanımları hangi bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüz bankacılık sektöründe kredi ve kredi kartı ürünlerinin kullanımı için bankacılık kuruluşları tarafından gelir durumuna bakılmaktadır. Kredi notu ve gelir durumu üzerinden kredi kullanma potansiyeli belirlenerek, kredi başvurusu onaylanır ve kredi limiti belirlenir. Bu durum herhangi bir belgeleyebileceği geliri olmayan ev hanımları açısından çok ciddi sıkıntı oluşturuyordu. Ev hanımları tüm ihtiyaçları için kredi kullanmak istediğinde, bankalara olumsuz yanıt alıyordu.

Ancak o bankalar tüm ev hanımlarına başvuruda bulunmaları halinde anında ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor. Üstelik o bankalar gelir belgesi, ipotek veya kefilde istemiyor. Gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredileri, ev hanımlarının acil ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

2022 Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

2022’de ev hanımlarına kredi kullanım fırsatı sağlayan bankalar arasında; CEPTETEB, Şekerbank, ING Bank, Aktif Bank, İş Bankası ve Akbank geliyor. Bu bankalar ev hanımlarına gelir belgesiz anında kredi kullanımı imkanı sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi kullandıran bazı bankaların evrak talep durumları ve tanımladıkları en üst kredi limit tutarlarıysa;

  • CEPTETEB gelir belgesiz 50.000 TL limitli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi,
  • ING Bank belgeli 50.000 TL limitli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi,
  • Enpara gelir belgesiz 40.000 TL limitli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi,
  • Şekerbank belgeli 10.000 TL limitli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi,
  • Aktif Bank N Kolay Kredi gelir belgesiz 40.000 TL üst limitli ve 36 ay vade fırsatlı ihtiyaç kredisi,

Kampanyaları sunuyor. Kredilerde uygulanan faiz oranları ise ev hanımlarının bankacılık sektöründeki kredi notu ve sicil durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.