Tüm acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birikimi olmayanlar, bankadan kredi çekerek, ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bankalardan kredi almak isteyenlerin öncelikle bankaya düzenli gelirlerinin olduğunu beyan etmesi gerekiyor. Kredi kullanımındaki bu şart, gelir belgesi bulunmayanların kredi çekmekte zorluk yaşamasına neden oluyor. Bazı bankalar gelir belgesi şartı aramadan kredi çekimine onay veriyor. Peki gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri? Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi nasıl kullanılır?

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Gelir Belgesiz Kredi Kullanılabiliyor Mu?

Gelir beyanı, bankaların kredi ürünlerinin kullanımında aradıkları en temel şartlardan birisidir. Tüketicinin geri ödeme durumunun belirlenebilmesi amacıyla bankada tarafından gelir beyanının yapılması talep ediliyor. Ancak beyan edebileceği bir geliri bulunmayan veya gelire sahip olsa da beyan şansı olmayanlar için bu şart, kredi çekme konusunda çok fazla zorluk yaşatıyor. Çok sayıda vatandaşın mağduriyet yaşamasına neden olan bu duruma karşı bazı bankalar önemli bir kolaylık sağlıyor. Gelir belgesiz kredi veren bankalar sayesinde gelir beyan edemeyenlerde hemen tüm ihtiyaçları için kredi çekebiliyor.

ING Bank Gelir Beyansız Kredi

ING Bank, Türkiye’de düzenli bir geliri olduğunu belgeleyemeyen kişilerinde kredi ürünlerinden yararlanabilmelerine olanak vermektedir. Ancak ING Bank’ın gelir belgesiz kredi ürünlerini kullanabilmek için kredi notunun iyi pozisyonda olması gerekiyor. Böylelikle gelir beyanı şartını tamamlamak zorunda kalmadan 36 aya varan vade desteğiyle aylık %2.19 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Gelir belgesiz kredi kullanımında örneğin 10.000 TL limitli kredi için %2.19 faiz oranı ve 36 ay vade seçimiyle aylık sadece 433 TL taksit ödemesi yapılabiliyor.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) gelir beyanında bulunmayan ancak kredi notu iyi durumda olan müşterileri için kredi kullanımında kolaylık sağlıyor. Üstelik CEPTETEB gelir belgesiz kredi kullanımında diğer pek çok bankaya nazaran daha düşük faiz oranlarından faydalanılabiliyor. CEPTETEB gelir belgesiz ihtiyaç kredisinde 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için %1.85’ten başlayan faiz oranlarından faydalanılabiliyor. Böylelikle 10.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanımında %1.85 faiz oranı üzerinden 36 vadeli taksitleriniz sadece 541.98 TL oluyor.