Salgın sürecinde iyice yoğunlaşan evde iş olanakları, uzun dönemdir süregelen bir istihdam alanı oluşturuyordu. İŞKUR işsizliğin azaltılmasında üstlendiği rolü, her geçen gün daha da kapsayıcı şekilde arttırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Evden yapılabilen çeşitli işlerin de İŞKUR bünyesinde toplanılması için bir süreç başlatıldı. İŞKUR iş yaşamına katılamayan, emekli ve ev hanımı gibi kesimlerinde, evden çalışarak aile bütçesine katkı sağlamasına yönelik olarak da hizmet veriyor.

Çeşitli ürünlerin paketlenmesi, dizilmesi ve benzeri olmak üzere, evden yapılabilecek birçok iş bulunuyor. Bu işler için güvenilir çalışanlara ulaşmak konusunda işverenlerin de beklentisi büyük. Bu türlü paketleme işleri için, özel bir alan oluşturmak sigortalı işçi çalıştırmak gibi maliyetlerin yerine, dışarıdan kiralanan iş gücü işverenler açısından da önemli bir katkı oluşturuyor. Bu sebeple evden çalışacak personel arayışları da yoğun şekilde devam ediyor.

İŞKUR Evde İş Olanakları Neler?

Evde iş olanakları genellikle çeşitli ürünlerin paketlemesine yönelik oluyor. Sabun paketleme, mandal paketleme ve benzeri ürünlerin paketlenmesi, takı ve aksesuarların montajı gibi işler için sürekli olarak evden çalışacak personel arayışı bulunuyor. Bu tür işlerde ayırılan zamana paralel bir kazanç elde etmek mümkün oluyor. Dolayısıyla ne kadar zaman ayırırsanız, o kadar kazanma şansınız oluyor. Aylık 1.000 lira ile 7.000 lira arasında gelir elde edebilmek mümkün oluyor. Bunun yanında birkaç kişinin bir afraya gelmesiyle yapılan işlerden daha fazla gelir elde etmek te mümkün olabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İŞKUR Evde İş Olanaklarından Nasıl faydalanırım?

İŞKUR iş ilanları artasında sürekli olarak evden yapılabilecek işlerle ilgili ilanlar duyuruluyor. Bu ilanlardan faydalanabilmek için, öncelikle yapmanız gereken İŞKUR sistemine işsiz olarak kaydınızı yaptırmak. Kayıt esnasında evde iş olanaklarından faydalanmak istediğinizi belirttiğinizde, sizin için atanan bir meslek danışmanı tarafından evde iş olanaklarının değerlendirilmesinde takip edilebilir oluyorsunuz. İletişim bilgilerinizi başvuru sırasında doldurduğunuz formda, doğru olarak vermeniz önemli. Cep telefonunuz üzerinden, evde paketlemeyle ilgili açılan tüm iş ilanlarından bu sayede hemen haberdar olabiliyorsunuz. Ardından ilanlara başvurarak, potansiyeliniz ölçüsünde talip olabiliyorsunuz. Yaptığınız işi iyi yaptığınız ve zamanında teslim ettiğiniz sürece, bu alanda bir kariye yapmanız ve daha fazla iş bulmanız mümkün hale geliyor.