Uzun yıllardır çalışmayan ev hanımları için herhangi bir acil harcama söz konusu olduğunda bankadan kredi kullanmak ciddi bir problemdi. Ancak artık ev hanımları da çalışmıyor olsa dahi bankadan rahatlıkla kredi kullanabiliyor. Ev hanımları tüm acil nakit ihtiyaçları için başvuruda bulunarak, gelir belgesi olmasa dahi kredi kullanabiliyor. İşte Türkiye’de ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kredi koşulları!

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Bankacılık sektörü uygulamaları gereğince tüketicilerin yapacakları kredi başvurularında öncelikle ödeme performansının ve potansiyelinin tespiti için “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” sicil durumuna ve tabii ki gelirine bakılmaktadır. Bu nedenle de tüketicilerin günümüzde kredi kullanabilmeleri için gelir belgesi ibrası gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak bu durum tüm gün yorulmadan çalışsa da bundan bir gelir elde etmeyen ve gelir belgesine sahip olmayan ev hanımlarının kredi çekmesine engel oluşturuyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Türkiye’de bazı bankacılık kuruluşları, kredi başvurularında gelir belgesi şartını kaldırdığından, ev hanımları da bu bankalardan rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Peki 2022 yılında ev hanımları hangi bankalardan kredi kullanabilir?

ING Bank’tan Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank, 2022 yılında gelirini belgelendiremeyen veya geliri bulunmayan ev hanımlarına kolayca kredi kullanma imkanı sunuyor. Türkiye’deki ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank 2022’de 10.000 TL’ye kadar olan tüm acil nakit ihtiyaçları için kredi kullandırıyor. 36 aya varan vade imkanı ve %2.09 faiz oranı üzerinden 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisi kullanan ev hanımları toplamda geriye 15.355 TL ödeme yapıyor.

Akbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Akbank tarafından sunulan ev hanımlarına özel gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kampanyasından tüm ev hanımları yararlanabiliyor. 40.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için ev hanımları herhangi bir gelir göstermeden ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. 36 aya varan vade imkanı bulunan Akbank ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisinde %2.11 kredi faiz oranı uygulanıyor. Böylelikle 10.000 TL limitli kredi kullanımına ev hanımları ayda sadece 426 TL taksit ödemesi ile geriye toplamda 15.415 TL seviyesinde oluyor.