Önceki günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya aracılığıyla bir ileti paylaşmış ve bakanlığa 2.981 adet destek personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın hemen ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hangi alanlarda destek personeli alınacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağına dair araştırmalar da yoğunlaşmıştı.
Ancak henüz Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama dışında, konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşılamamıştı. Okuyucularımız için yaptığımız araştırmaların sonucunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alım yapılacak 2.981 destek personeliyle ilgili, tüm ayrıntıları haberimizde sunuyoruz.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

GSB 2.981 Destek Personeli Aşımı Ne Zaman Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan “GSB Ailemiz Büyüyor!” iletisi sonrasında, 2.981 destek personeline ihtiyaç bulunduğu ve alımın hemen yapılacağı duyurulmuştu. Personel alımı Eylül ayı bitmeden tamamlanacak. Alımlar 10 ile 15 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2.981 Destek Personeli Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Bakanlık çeşitli alanlarda ihtiyaç duyduğu 2.981 destek personeli alımı yapacak. Kesinleşmiş olan bu duyuru sonrası, başvuruların nereden ve nasıl yapılacağına dair araştırmalar da yoğunlaştı. Başvurular, süratle personel alımlarının gerçekleştirilebilmesi amacıyla, e-devlet platformu üzerinden yapılabilecek. Başvurular, 10 ile 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hangi Mesleklerde Destek Personel Alımı Yapacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’ nun sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda, kaç kişilik alım yapılacağı ve hangi alanlarda personel ihtiyaç duyulduğu ayrıntılarıyla veriliyor. Buna göre Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu;

“GSB Ailemiz Gittikçe Büyüyor!
300 büro personeli, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek personeli alımımıza ilişkin başvurular 10-15 Eylül 2022’de e-devlet kapısından gerçekleştirilecek. Hayırlı olsun!”

10 ile 15 Eylül tarihleri arasında, ilgili bakanlığın e-devlet platformunda bulunan sitesi aracılığıyla başvurular yapılabilecek. Başvuruların 15 Eylül sonrasında süratle değerlendirilmesi sonrasında, kısa süre içerisinde destek personelinin çalışmaya başlaması bekleniyor. Bakanlığın ihtiyaç duyduğu personellerin, çeşitli projelerin aksamasına neden olması dolayısıyla, süratli bir şekilde başvuruların incelenerek alımların tamamlanması hedefleniyor.