İşsizlik oranlarının yükseldiği 2022 yılında devlet kurumlarının açıkladığı yeni personel alım ilanları, iş arayanlara büyük fırsat sunuyor. Son yeni personel alım haberi ise Genç ve Spor Bakanlığı’ndan(GSB) geldi. 2022 GSB işçi alımı duyurusu yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR üzerinden 1017 sürekli işçi alımına ilişkin alınan başvuruların kura çekim heyecanı devam ediyor. Peki GSB işçi alımı kura çekimi 2022 ne zaman yapılacak? GSB personel alımı kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alım Başvuruları Alındı

Gençlik ve Spor Bakanlığı(GSB), 2022 yılında işsizlik oranlarında yaşanan artışa rağmen yeni personel alımları yapmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan 1017 yeni personel alım ilanına yoğun talep gelmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR personel alımı için başvurular 08.08.2022 ile 12.08.2022 tarihleri arasında alınmıştı. Bu tarihlerde şartlara uygun olan kişiler başvurularını tamamlamıştı. İŞKUR GSB işçi alımı başvurularının sona ermesinden sonra şimdi de başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı.

Tüm devlet kurumları gibi yeni personel alım ilanlarına mevcut kontenjanın kat ve kat üstünde başvuru gelmesinden dolayı adilane bir seçim için kura çekimi yöntemi kullanılıyor. İŞKUR tarafından kura çekimi yapılacak GSB personel alım sonuçları ise noter huzurunda gerçekleştirilecek. Peki İŞKUR GSB personel alım kurası ne zaman yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek GSB işçi alımı kura çekimine ilişkin detaylar açıklandı. Buna göre mevcut takvime uygun şekilde hareket edilecek ve 12 Ağustos’ta tamamlanan GSB işçi alım başvurularına ilişkin kura çekimi 31.08.2022 Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İŞKUR kura çekiminin tamamlanmasından sonra başvurusu onaylanan ve kura çekiminde şanslı olan kişiler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava girmeye hak kazanacak. GSB sözlü sınav tarihleri ve sınav yerleri ise daha sonra bakanlık tarafından ayrıca açıklanacak. Adayların Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava ilişkin duyurularını takip etmeleri gerekecek.