Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Devam eden yeni personel alımıyla birlikte GSB bünyesinde tespit edilen farklı açık pozisyonlara yönelik alım gerçekleştiriliyor. GSB’nin personel alımına başvuruda bulunmak isteyenlerde ilana ilişkin araştırma yapıyor. Peki adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı başvurusunu nasıl yapacak? GSB personel alım başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte GSB personel alımı başvuru kanalı ve şartlarıyla ilgili tüm detaylar!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4.147 Personel Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Açılan GSB personel alım başvurularının alımına da devam ediliyor. Halen başvuru yapmamış olan adaylar ise, GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ve yanı sıra GSB personel alım şartları neler? Sorusu için araştırma yapıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2022 yılında kurum içi tespit edilen açık pozisyonlar için personel alım başvurularını açtığını açıklamıştı. 15.09.2022 tarihine kadar devam edecek GSB personel alım başvuru prosedürü kapsamında farklı adaylar farklı pozisyonlara başvurabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alım Şartları Nelerdir?

GSB tarafından gerçekleştirilecek personel alımına ilişkin detaylarda belli oldu. Son başvuru tarihi 15 Eylül olarak açıklanan yeni personel alımında adayların belirli şartlara sahip olmaları gerekiyor. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması ve 654 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” kapsamındaki şartlara haiz olunması öncelikli şartlardır. Bunun yanı sıra;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) emekli, yaşlılık veya malul aylığı almıyor olmak,
  • Kamu kurumlarındaki görevinden ihraç edilmemiş olmak,
  • 4B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,
  • Görevini ifa etmesine engel teşkil eden sağlık soruna sahip olmamak,
  • Arşiv araştırmasından başarıyla geçmek,
  • Tam zamanlı veya vardiyalı çalışmaya engelinin olmaması,

Şartları talep edilmektedir.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

GSB’nin 10 Eylül’de açılan ve 15 Eylül’de kapanacak yeni personel alımı başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek. E-Devlet platformunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan “Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı bölümlerinden gerçekleştirilebilecek.