Guinnes Rekorlar kitabına iki kez dünyanın en uzun kadını seçilen Rumeysa Gelgi’den önemli açıklamalar geldi. Gelgi, duygularını ‘Farklı olmak sandığınız kadar kötü bir şey değil’ diyerek özetledi.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki ve 2 metre 15 santim boyundaki Rumeysa Gelgi, dünyanın en uzun boylu kadını' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gergi, Guinnes Rekorlar kitabına ilk kez 2014 yılında ’18 yaş altı en uzun boylu kız’ olarak girmiş ve dünya rekorunu kırmıştı.

‘Farklı Olmak Sandığınız Kadar Kötü Değil’

rumeysa 1

Doğuştan 'Weaver Sendromu' rahatsızlığı nedeniyle boyu hızla uzayan Gelgi, ikinci kez dünyanın en uzun kadını seçildi. Bu başarısına ilişkin yaptığı açıklamada Gergi, ‘’Farklı olmak sandığınız kadar kötü bir şey değil. Sizi hiç ummadığınız başarılara götürebiliyor” dedi. Ancak yürüteç yardımıyla hareket edebilen ve akülü tekerlekli sandalye kullanan Rumeysa Gelgi rekor belgesini Guinness Rekorlar Kitabı görevlilerinden aldı.

En Uzun Erkek de Türkiye’de

rumeysa 2

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

İkinci kez dünyanın en uzun kadını olarak ismini tüm dünyaya tanıtan Rumeysa Gelgi, ‘’2014 yılında elde ettiğim dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu genç kızı unvanına sahiptim zaten. Ben dünyanın en uzun boylu kadını unvanına sahip olmak için bir başvuru yaptım Guinness Rekorlar Kitabına bu yılın başlarında. Sonrasında bir ölçüm sürecimiz oldu ve rekorum onaylandı. Geçtiğimiz hafta resmi sertifika takdimi gerçekleşti ve dün tüm dünyaya duyuruldu. Dünden beri gerçekten çok yoğun bir programım oldu. Tabii ki bu ilgi ve destek beni çok mutlu ve motive ediyor. Şu an yaşayan en uzun boylu kadın da, yaşayan en uzun boylu erkek de Türkiye’de. Türkiye bu iki unvana da sahip. Güzel bir tesadüf oldu diyelim.‘’ dedi.