Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Cep telefonu piyasası, Dolar/TL paritesindeki yükselişten olumsuz şekilde etkileniyor. Son yıllarda akıllı telefon fiyatları fahiş seviyelere ulaştı. Vatandaşın akıllı telefon modellerine erişmekte ekonomik zorluk yaşamasına neden oluyor. Bu dönemde Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemi ise uygun fiyata cep telefonu satın alma imkanı sunuyor. Üstelik Bakanlığın e-ihale sisteminden son model cep telefonu modelleri piyasanın yarı fiyatına satın alınabiliyor. İşte e-ihale cep telefonu satış ilanları ve e-ihale sisteminden cep telefonu alma yöntemleri!

E-İhale Sistemi Nedir?

E-ihale sistemi, Ticaret Bakanlığı tarafından kurulmuş olan bir tür elektronik ihale sistemidir. Bu sistem, geçmişten beri bakanlığın mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle ele geçirdiği ürünleri ihale usulünde sattığı sistemin elektronik ortam uyarlamasıdır. E-ihale sistemi sayesinde artık Ticaret Bakanlığı’nın çok düşük fiyatlara satışın gerçekleştiği ihalelerine Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabiliyor.

E-İhale Sisteminden Nasıl Cep Telefonu Alınır?

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminden cep telefonu alabilmek için güncel ilanların takip edilmesi gerekiyor. Son model cep telefonlarını uygun fiyata satın almak için “eihale.gov.tr” adresini düzenli olarak takip etmek gerekiyor. Bakanlığın ilgili kurumlarınca ele geçirilen cep telefonu modellerine ilişkin bu adreste güncel ilanlar yayınlanıyor.

Vatandaşlar e-ihale cep telefonu ilanlarının teklif süreleri boyunca teklif vererek, çok düşük fiyata cep telefonunu satın alabiliyor. İhale sürecine katılmak için ise ihale özelinde belirlenen teminat tutarının yatırılması gerekiyor. Teminat bedelini yatıran ve sisteme kaydolan vatandaşlar, ilgili ilan için süre sonuna kadar teklif verebiliyor. En yüksek teklife sahip olan kişiler, cihazı satın alma imkanına sahip olabiliyor.

Güncel E-İhale Cep Telefonu İlanları

Ticaret Bakanlığı tarafından düzenli olarak yeni cep telefonu satış ilanları yayınlanıyor. İşte Ağustos 2022 itibariyle teklif alım süreci devam eden cep telefonu satış ilanlarından birkaçı!

  • 1 adet iPhone 6 “A1586” cep telefonu 166 TL teminat bedeli ve 826 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. İlan 24.08.2022 ile 29.08.2022 saat 16:00 tarihleri arasında teklif alıyor.
  • 1 adet iPhone “A1549” ve 1 adet LG K410 cep telefonu 300 TL teminat bedeli ve 1.500 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor. İlan 31.08.2022 ile 5.09.2022 saat 16:00 saatleri arasında teklif alacak.