Sınır kapılarında meydana gelen ilginç olaylara bir yenisi daha eklendi. Gürcistan sınırında bulunan Sarp Sınır Kapısında, yasadışı yollardan 1100 arıyı sınırdan geçirmeye çalışan kişi, şüpheli hareketleri sonrasında yakalandı. Beline sarmış olduğu kutulardaki arıları yurda sokmaya çalışırken yakalanan kişi hakkında adli sorgulama işlemi başlatıldı. İşte haberin detayları!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Gümrükte İlginç Olay

Geçtiğimiz gün Türkiye'ye giriş yapmak için Sarp gümrük sahası yolcu giriş salonuna gelen T.B, öncelikle buradaki pasaport işlemlerini tamamladı. Pasaporta ilişkin işlemlerinin tamamlanmasının ardından gümrük muhafaza kontrol noktasına gelen T.B., X-Ray tarama ve metal detektör taramasına geldi ve bu taramadan da geçti. Ancak bu esnada Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, şahsın davranışlarından şüphelenerek üst araması yapmak istediler. Yapılan aramanın ardından şüphelinin beline sarılı vaziyette çok sayıda küçük ahşap kutu ortaya çıktı. Ahşap kutuları görerek şaşıran Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, kuruların içerisinde bulunan arıları gördükleri zaman daha çok şaşırdılar.

1100 Arıya El Konuldu

Geçtiğimiz gün Sarp Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye gelen T.B. isimli bir kişi, görevlilerin kontrolünde kapıdan geçiş esnasında riskli görülerek yakın takibe alındı. T.B. adlı yolcunun x-ray tarama ve metal dedektöründen geçişi sırasındaki hareketleri şüpheli görüldüğü için kişi hakkında üst aram kararı alındı ve uygulandı. Yapılan arama sonrasında yolcunun beline sarılı halde bulunan 110 adet ahşap kutu içerisine gizlenmiş, 1100 adet kraliçe arı ve işçi bal arısı bulundu. Sarp sınır kapısında meydana gelen olayda T.B. adlı şahıs, davranışlarından şüphelenilmesi üzerine üst aramasına tabi olunca beline sarılı 110 adet ahşap kuru çıktı. Kutuları inceleyen gümrük ekipleri kutuların içinde 110 adet arıya rastladılar. Yurtdışından yasa dışı yollarla getirilen arıları gören ekipler epey şaşırdılar. Yapılan incelemeler sonucunda 110 kutunun her birinde 1 adet kraliçe ve 9 adet işçi arı olduğu belirlendi. Elde edilen 1100 arıya ise ekipler tarafından el konuldu. Ekipler bunun yanı sıra bir aracın yakıt deposunda 104 kilogram 150 gram kestane balı da ele geçirdiler. Şüpheli T.B. hakkında 5607 sayılı kanuna muhalefetten Hopa Başsavcılığının talimatı doğrultusunda adli işlem başlatıldı.