Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Güneş lekeleri konusu bir çoğumuzun canını sıkan cilt problemlerinin başında geliyor. Bu nedenle bu yazımızda güneş lekeleri konusunda sizler için oldukça pratik ve doğal yöntemlerimizi sunacağız. İşte güneş lekeleri için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal maskeler!

Karbonat Maskesi

Cildinizde oluşan akne ve sivilce oluşumuna karşı uygulayabileceğiniz karbonat maskesini ayrıca güneş lekelerini gidermek için de kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise yalnızca 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonat. Maskenin hazırlanması içinse küçük bir kase içerisinde karbonat ve yoğurdu iyice karıştıralım. Ardından elde etmiş olduğumuz maskeyi cildimizdeki lekelerin üzerine yedirerek sürelim ve 10 dakika kadar bekletelim. Sonrasında ise cildimizi bol suyla durulayalım. bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Limon Maskesi

Güneşe karşı bir diğer etkili maske olan limon maskesi için ihtiyacımız olan malzemeler ile yalnızca 1 kaç dal maydanoz ve 5 yemek kaşığı limon suyu. Maskemizin hazırlanma aşamasında ise öncelikle maydanozu güzelce doğrayalım ve ardından 15 dakika kadar kaynar suda haşlayalım. Sonrasında soğuduktan sonra maydanozların suyunu süzelim ve maydanoza 5 yemek kaşığı limon suyu ekleyelim. Elde etmiş olduğumuz bu maskeyi her gün düzenli olarak parmak uçlarınızla yüzünüze sürebilirsiniz.

Maydanoz Maskesi:

Cildinizde oluşan güneş lekelerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz maydanoz maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler yarım demet maydanoz, 1 adet limon suyu ve 1 çorba kaşığı yoğurt. Aynı zamanda göz altı morluklarınıza karşı da size yardımcı olacak bu maskenin hazırlanması aşamasında öncelikle maydanozu blenderden geçirin. ve bir kaseye aktararak üzerine yoğurt ve limon suyu ekleyin. Sonra tüm bu malzemeleri karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı ovalayarak cildinize sürün. Yaklaşık olarak 45 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayın. Bu işlemi 3 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Pirinç suyu Maskesi

Güneş lekelerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bir diğer maske ise pirinç suyu maskesi. Özellikle Uzakdoğulu kadınların önemli güzellik iksirleri arasında bulunan ve cilt tonunu beyazlatan pirinç suyu maskesi ile cildinizde oluşan güneş lekelerini azaltabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şeyse yalnızca 2 su bardağı pirinç. Maskenizi hazırlamak içinse öncelikle 2 su bardağı dolusu pirinci su dolu bir kaba koyun ve pirinçleri karıştırarak bir süre suyunun çıkmasını bekleyin. Ardından pirincinizin suyu beyazlaştığında pirinç suyunu başka bir kaba alarak bu su ile tüm yüzünüzü yıkayın. Pirinç suyu yüzünüzde kuruduktan 20 dakika sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.