Cildimizde zamanla oluşan lekelenmeler hepimizin başına gelebilen cilt problemleri arasında yer alıyor. Kimi zaman güneşten kimi zaman da yaşlılık nedeniyle karşılaştığımız bu lekeler ise birçok kişiyi psikolojik olarak olumsuz bir şekilde etkiliyor. Bu nedenle birçok kişi, güneş ya da yaşlılık gibi etkenler nedeniyle oluşan bu tip lekeler için farklı yöntemler araştırıyor. Piyasada da bu lekelere karşı satılan birçok kozmetik ürün bulunabiliyor. Peki ama söz konusu lekelerle mücadele etmek için evde kendi yöntemlerimizle ve daha doğal bir şekilde uygulayabileceğimiz yöntemler de var mı? Eğer siz de güneş ya da yaşlılık lekeleri için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri arıyorsanız işte sizin için doğal bir maske tarifi!

Maske Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

Ellerimizdeki ölü derileri atmak ve ardından da yaşlanma ya da güneş nedeniyle ortaya çıkan lekeleri beyazlatmak için bazı doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Bu doğal malzemeler sayesinde hem kimyasal ürünler kullanmamış olursunuz hem de oldukça uygun bir maliyetle ellerinizde istediğiniz gençleşmeyi ve beyazlamayı sağlayabilirsiniz. Ancak bu maskeyi yalnızca ellerinizde uygulamalısınız. Yüzünüz için asla uygulamamalısınız. Aksi takdirde yüzünüzü tahriş edebilirsiniz. İşte elleriniz için yapacağınız maske için ihtiyacınız olan malzemeler:

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • Yarım limon
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu ya da nişasta
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık sıra geldi ellerimizdeki lekelerden kurtulup ellerimizi beyazlatabileceğimiz maskemizi yapmaya.

Ellerimiz İçin Doğal Maske Yapımı

Yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra artık sıra geldi ellerimiz için doğal maske yapımına. Bunun için öncelikle yarım limonu bir miktar tuza batırarak limonu ellerimize sürelim. Bu şekilde 2 - 3 dakika kadar tuz ve limonla ellerimize peeling yapacağız ve ölü deriyi atacağız. Ardından elimizi yıkayaım. Sonra başka bir tabağa hindistan cevizi yağı, pirinç unu (eğer yoksa nişasta), karbonat, yoğurt ve 1 tatlı kaşığı da limonumuzu ekledikten sonra malzemeleri iyice karıştıralım. Sonrasında elde ettiğiniz kürü bir pamuk yardımıyla sürerek 15 dakika bekleyelim. Ardından ellerimizi ılık su ile yıkayabiliriz.