Güneş lekesi hemen hemen birçoğumuzun başına gelen ve güneş nedeniyle maruz kaldığımız cilt problemlerinden birisi. Kimi zaman nokta ve çiller şeklinde kimi zamansa daha büyük lekeler halinde oluşan güneş lekeleri için piyasada birçok ürün satılıyor. Ancak eğer piyasada satılan kozmetik ürünlerden kullanmak istemiyorsanız ve kendi kürünüzü doğal yollarla kendiniz yapmak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Bunun için aşağıda bahsedeceğimiz malzemeleri hazırlayarak oldukça kolay bir şekilde ihtiyacınız olan güneş lekesi kürünü hazırlayabilirsiniz. İşte sizin için güneş lekesi kürüne dair gerekli malzemeler, yapım aşamaları ve püf noktaları!

Güneş Lekesi Kürü İçin Gerekli Malzemeler

İstemediğimiz ama maruz kaldığımız güneş lekelerinden kurtulmak uğruna doğal yöntemlerle hazırlayacağımız güneş lekesi kürü için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri hazırlayalım. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • Orta boy soğan
  • 4 yemek kaşığı su
  • Yarım çay bardağı elma sirkesi
  • Bir kaç parça temiz pamuk parçası

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık bizi güneş lekesinden kurtaracak olan kürümüzü hazırlamaya başlayabiliriz.

Güneş Lekesi Kürü Yapılışı

Yukarıda malzemelerini sıralamış olduğumuz güneş lekesi kürünün artık yavaş yavaş yapılış aşamalarına ve püf noktalarına değinmeye başlayabiliriz. Bunun için öncelikle soğanımızı rendeleyelim. Ardından rendelemiş olduğumuz soğanın suyunu iyice sıkalım ve suyu fincana boşaltalım. Sonrasında üzerine birkaç yemek kaşığı kadar su ekleyerek güzelce karıştıralım. Sonra temiz bir parça pamuk alıp üzerine birkaç damla sirke damlatalım. Sirke damlattığımız pamuğu sonrasında soğan karışımımıza da batırarak güneş lekesi olan bölgelere sürelim. Lekeli alana sürmüş olduğumuz bu karışımı cildimizde en az 5 dakika olacak şekilde beklettikten sonra soğuk suyla durulayalım. Güneş lekesinden rahatsız olduğunuz alanlara bu karışımı haftada 2 ya da 3 kez uygulayabiliriz. Kürün etkisini ilk uygulamadan itibaren görebilirsiniz.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Ancak bu tarif için de geçerli olan son derece önemli bir uyarıyı da eklemeden yazımızı tamamlamayalım. Bu tarz cilt kürlerini uygulamadan önce bahsi geçen malzemelerin mutlaka bir cilt hassasiyeti yaratıp yaratmadığını kontrol edin ve hatta mümkünse öncelikle doktorunuza danışın.

Deneyenler için şimdiden kolay gelsin!