Özel sektör çalışanları ise bu anlamda kamu çalışanlarına nazaran daha dezavantajlı gruptadır. Bu nedenle de bankalar özel sektör çalışanlarına kredi verirken daha fazla prosedür uygulayarak daha fazla önlem almaya çalışabilirler. Kurulduğu yıllardan bu yana ekonomi içerisindeki hemen her kesimi finansal açıdan destekleyen Halkbank ise, özel sektör çalışanlarına da aynı kolaylığı sağlayarak kredi imkanlarını kefilsiz bir şekilde sunuyor. İşte Halkbank’ın özel sektör çalışanları için sunduğu ihtiyaç kredisi ve şartları!

Uygun Faiz Oranı Esnek Ödeme Koşulları

Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana ekonomimizin en köklü bankalarından birisi olan Halkbank, bugüne kadar çok çeşitli kesimlerden müşterilerine kredi olanaklarını seferber eden bankalardan birisi. Kamu çalışanlarına olduğu kadar özel sektör çalışanlarına da avantajlı kredi imkanı tanıyan banka, eğitimden sağlığa, evlilikten balayına birçok ihtiyacınızda yanınızda. Üstelik de uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşulları ile. Özel sektör çalışanlarına 100.000 TL’ye kadar kefilsiz bir şekilde kredi veren banka, söz konusu krediyi yalnızca yüzde 1,61 faiz oranı ile sunuyor. Halkbank’ın özel sektör çalışanlarına sunduğu kredinin vadelendirmesi ise kredinin miktarına göre değişiklik gösteriyor. Yasal bankacılık mevzuatları doğrultusunda 50.000 TL’ye kadar olan kredinizi 36 aya kadar 100.000 TL’ye kadar olan kredilerinizi ise 24 ay vade ile geri ödeme olanağına sahipsiniz. Kredi geri ödemelerinizi yaparken ise farklı seçeneklerle sunulan ödeme alternatiflerini seçebilirsiniz. Bu ödeme yöntemleri şu şekildedir:

  • Aylık eşit taksitli
  • Artan taksitli
  • Azalan taksitli
  • 3 ayda bir eşit taksitli
  • Serbest ödemeli ödeme.

Örnek Ödeme Planı ve Başvuru Süreci

Yukarıda da açıklandığı gibi 50.000 ve 100.000 TL tutarındaki krediler için ödeme seçenekleri değişiklik gösteriyor. Buna göre; 36 ay vade ile çekebileceğiniz 50.000 TL kredi için yüzde 1,61 faiz oranı üzerinden ayda 1.940,28 TL taksitlerle toplamda 69.850,08 TL olarak kredinizi geri ödeyebilirsiniz. 24 ay vade ile çekebileceğiniz 100.000 TL kredi içinse yine yüzde 1,61 faiz oranı üzerinden ayda 5.246,47 TL taksitlerle toplamda 125.915,28 TL olarak kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Özel sektör çalışanları, bu koşullarda sunulan kredi için başvurularını Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şubesi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurunuz onaylandıktan sonra bankaya iletmeniz gereken evraklar ise şu şekilde:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgesi.
  • Düzenli gelirinizi belgelemek için gelir belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi