Bankacılık mevzuat ve düzenlemeleri gereğince bankalar, bankacılık hizmetlerinin dışında herhangi bir hizmet sunamıyor. Bu çerçevede bankaların konut kredisi gibi ürünleri çerçevesinde icradan gelen çok sayıda taşınmaza sahiptir. Bu nedenle bankalar tarafından ihale usulüyle elinde bulunan taşınmazların satışını gerçekleştiriyor. Günümüzde icra dosyalarında yer bulan gayrimenkullerin satışının gerçekleştirilmesi için bakanlık tarafından ihale açılmaktadır. Bu sayede yeni yılla birlikte artan ev satış fiyatlarının karşısında çok uygun fiyat ve koşullara herkes ev sahibi olabilme şansını yakalıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İcralık Daire Nasıl Alınır?

Günümüzde borçları nedeniyle icra uygulanan vatandaşlardan gelen gayrimenkullerin satışı açık arttırmayla satışa çıkartılıyor. İlgili kurumlar tarafından icra dosyası kapsamında alınan konutun, değerlendirilmesi için satışı gerçekleştiriliyor. İcradan gelen konutların satışlarında daha adilane bir prosedür uygulanabilmesi için ihale sistemi kullanılıyor. Böylelikle tüm vatandaşlar bu ihalelere katılım gerçekleştirerek, icradan satışa çıkartılan konutu satın alabilme şansına sahip olabiliyor.

İcralık dairelerin ihale usulüyle satışa sunulması, ev satın almak isteyenler için önemli avantajlar getiriyor. Özellikle de icralık daireler çok daha düşük satış bedelleri üzerinden ihaleye çıkartılıyor. Günümüzde ev fiyatlarının ciddi seviyede artışta olduğu bu dönemde herkesin çok cazip fiyatlar ve uygun geri ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilmeleri mümkün oluyor. Bu nedenle icralık dairelerin satış ihalelerine oldukça yoğun bir rağbet bulunuyor.

İstanbul Pendik’te 240.000 TL’ye Daire

İstanbul Anadolu 17.İcra Dairesi’nde bulunan icra dosyasına konu olan İstanbul’un Pendik ilçesindeki daire, ihaleyle satışa sunuluyor. Pendik ilçesinin Yenişehir Mahallesi’nde bulunan 51 metrekarelik kullanım alanına sahip apartman dairesinin satışı gerçekleştiriliyor. Mezat usulünde satışı gerçekleştirilen daireye teklif verebilmek için 22.03 2022 ve 26.04.2022 tarihleri arasında İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4’te gerçekleştirilecek satış ihalesine katılım gerçekleştirmelisiniz. Açık arttırmaya katılabilmek için dairenin satış bedelinin %20’sine denk gelen 4.800 TL teminat bedelini yatırmanız gerekmektedir.

İstanbul Bağcılar’da İcradan Satılık 76 Metrekare Daire

İstanbul Bakırköy 18.İcra Dairesi’nde bulunan icra dosyası kapsamında Bağcılar ilçesindeki 76 metrekare kullanım alanına sahip daire icradan satışa çıkartılıyor. 612.000 TL muhammen bedele sahip olan apartman dairesi için ilk satış günü 25.02.2022 tarihi belirlenmiştir. Bu tarihte Bakırköy Adalet Sarayı Satış Mezat Salonu’nda gerçekleştirilecek ihaleye katılım gerçekleştirebilirsiniz. İhaleye teklif oluşturabilmek için  122.400 TL teminat bedelini yatırmanız gerekiyor.