Artık gencinden yaşlısına hemen herkes nasıl para biriktirebileceğine kafa yormaya başlamış durumda. Dünya çapında artan ekonomik krizler, insanları da kendilerini güvence altına alabilmek için bir şekilde birikim yapmaya yönlendiriyor. Ancak özellikle de bu hayat pahalılığının içerisinde gerek ülkemizde gerekse de diğer ülkelerde artık değil para biriktirmek, harcamalara yetişebilmek bile adeta mucize haline geldi. İşte bu mucizeyi başardığı gibi bir de üzerine para biriktirmeyi başaran bir TikTok kullanıcısı, bu deneyimini diğer TikTok'cularla paylaştı. Okuyanların hayret ettiği ve şoke oldukları bu para biriktirme yöntemini paylaşan genç kadın, sosyal medyada resmen viral oldu. Peki nasıl? İşte detaylar!

Haftada 150 Dolar

Sosyal medya artık her geçen gün başka bir deneyimin paylaşıldığı en önemli mecralardan birisi haline geldi. Bu deneyimlerden birisi ise yenilerde TikTok'ta paylaşıldı ve okuyan herkesi şoke etti. TikTok'ta "@YourRichBFF" ismiyle bilinen Vivian Tu, bir video paylaşarak nasıl para biriktirebildiğini anlattı ve para biriktirme yöntemini herkesle paylaştı. Vivian Tu, para biriktirebilmek için tan iki sene boyunca hiç markete giderek market alışverişi yapmadığını söyledi. Hatta bunun yanı sıra haftada 6 defa randevuya çıktığını ve randevuya çıkması sayesinde yemek parası derdinden de kurtulduğunu anlattı. Bu şekilde bu iki yöntemi kullanarak 2016 ve 2018 yılları arasında hiç alışveriş yapmayarak haftada 150 dolar harcamaktan kurtulduğunu anlattı.

TikTok'cuları İkiye Böldü

İki sene boyunca hiç market alışverişi yapmama yöntemini kullandığını anlatan Tu, haftada 6 defa randevuya çıkma vesilesiyle yemek parası derdinden de kurtulduğunu anlattı. Ancak randevulara yalnızca yemek için çıkmadığına da açıklayan Tu, kısmen parayı dert etmek zorunda kalmadığını da takipçilerine anlattı. Hatta bu konuda "Bence sırf yemek için randevulara çıkmak iyi bir fikir değil. Elbette gerçek aşkı bulmak için randevuya çıkmanız gerektiği tarafındayım" dedi.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Tu market alışverişi yapmak zorunda kaldığı zamanları anlatmak için; "Evimin yakınındaki market aşırı pahalıydı; en uzaktaki marketten aldıklarımı taşıyana kadar canım çıkıyordu." dedi. Bu şekilde market harcamalarını da ortadan kaldıran Tu' nun bu para biriktirme yöntemi kimi TikTok kullanıcıları tarafından komik bulunurken kimi kullanıcılar tarafından da etik olmamakla suçlandı.