ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Yine bir köpek saldırısı oldu ve bu defa 9 yaşındaki bir çocuk saldırı nedeniyle hayatını kaybetti. Sık sık haberlere taşınan köpek saldırılarına bir yenisi daha çok acı bir şekilde eklendi. Van’ da yaşanan olayda 9 yaşındaki Mete Durna’ ya oyun oynarken saldıran köpek, verdiği hasarla ağır yaraladığı çocuğun ölümüne neden oldu.

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Selimbey Mahallesi’ nde yaşayan 9 yaşındaki Mete Durna, arkadaşlarıyla site bahçesi içerisinde oyun oynuyordu. Bu esnada köpeğin saldırısına maruz kaldı. Vücudunun çeşitli bölgelerinden ve boğazından aldığı yaralarla ağır yaralanan çocuk için süratle gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı çocuğu Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ ne kaldırdı.

İlk Müdahaleyi İmam Yaptı

Olaya şahit olan mahalledeki camiinin imamı Muhammet Emin Küçük, gazetecilere yaptığı açıklamada “ Çocuklar sitenin bahçesinde top oynuyordu. Birden bana 'çabuk yetiş bir şeyler oluyor' diye seslendiler. Gidip baktığımda köpek çocuğun boğazını ısırıyordu. Köpeğe bağırdım, bana da saldırdı. Daha sonra uzaklaştı. Ambulansı aradık. Sağlık ekibi gelene kadar çocuğun boğazına tampon yaptım.“ dedi.

Mete Durna Tüm Mudahalelere Rağmen Kurtarılamadı

DHA’ nın hazırladığı habere göre, Mete Durna’ nın Adli Tıp Kurumu’ nda otopsi işlemleri devam ediyor. Bu arada köpeğin sahibi olduğu anlaşılan H:K gözaltına alındı. Saldırgan köpek Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ ne götürüldü. Köpeğin 25 Ocak 2023 tarihinde sahiplendirildiği bilgisine ulaşıldı. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma halen devam ediyor.

Hakkari Emniyet Müdürlüğü'nden Durna' nın ölümüne ilişkin açıklama yapıldı.

Hakkari Emniyet Müdürlüğü ‘de Mete Durna’ nın köpek saldırısıyla ölümü üzerine resmi bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde;
“ 30 Ocak 2023 tarihinde ilimiz İpekyolu İlçesinde Emir Mete Durna isimli çocuğumuzun, sahiplendirilen bir köpek tarafından saldırıya uğraması ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili sorumluların yakalanmasına yönelik Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan çalışmalarda; çocuğumuza saldırıda bulunan köpeğe ait küpeden 25 Ocak 2023 günü sahiplendirilmiş olduğu, sahiplenen şahsın köpeği 30 Ocak 2023 günü saat 11.30 sıralarında sokağa bıraktığı ve aynı gün saat 15.00 sıralarında çocuğumuza saldırıda bulunduğu tespit edilmiştir. Olayla ilgili köpeği sahiplenen ve sonrasında sokağa bırakarak bu üzücü olayın yaşanmasına sebebiyet veren şahıs görevlilerimizce ivedilikle yakalanarak gözaltına alınmış olup gerekli adli işlemler başlatılmıştır. Yaşanan bu vahim olayda hayatını kaybeden evladımıza Allah’ tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.”