Halkbank tam 100.000 TL krediyi 0 faiz ile veriyor.

Esnaflar bir lokomotif göreviyle, ekonomik sistemin en önemli yapı taşları arasında yer alıyorlar. Ekonomimizin sağlam temellere oturması, esnafların iyi ekonomik koşullara sahip olmasıyla mümkün hale geliyor. Bu çerçevede ele alındığında, özellikle kamu bankaları tarafından esnaflara özel destek kampanyaları sürekli olarak devam etmek zorunda. Halkbank kamu bankası olarak, bu kapsamda esnaflara farklı kampanyalarla sürekli olarak destekler sunmaya devam ediyor. Sıfır faiz seçeneğiyle sunulan kredi destekleri, bu destekler arasında yer alıyor. Ancak sıfır faizli kredi destekleri seçeneklerinden, esnafların tamamı yararlanamıyor. Sıfır faizli kredi kullanabilen esnaflar üç ana grupta toplanıyor. Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaflar, Ustalık belgesi sahibi ve alanında yeni iş yeri açmak isteyen girişimciler ve Genç girişimci esnaf ve sanatkarlar bu üç grubu oluşturuyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Kaybolmak Üzere Olan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflara Sıfır Faizli Kredi

Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü Halkbank ile KOSGEB arasında imzalanarak, Kaybolmak üzere olan meslek dallarında faaliyet gösteren işletmeler için %100 faiz indirimli krediler bu işletmelere destek olarak sunuluyor. Oymacılık, yazmacılık, oltu ve lüle taşı işlemeciliği, çarıkçılık, oyacılık ve benzeri el işçiliği ile gerçekleştirilen meslek dallarında faaliyet gösteren işletmeler sıfır faizli kredi desteğinden yararlanabiliyorlar.

Ustalık Belgesi Sahibi Yeni İşletme Açmış Olanlar

Ustalık Belgesi bulunan ve geçtiğimiz 1 yıl içerisinde yeni işletme açmış olan tüm esnaflar %100 faiz indirim Acil Kredi Desteği kapsamındaki destekten faydalanabiliyor. KOSGEB ve Halkbank arasında varılan protokol gereği, bu kapsama giren işletmeler, sıfır faizli kredi desteğinden yaralanabiliyorlar. Geçen bir yıl içerisinde işletmesini kapatmış olanlar veya başka bir kurumda hibe desteği almış olan esnaflar, sıfır faizli kredi desteği kampanyasından faydalanamıyorlar.

Genç Girişimcilere Sıfır Faizli Kredi Desteği

Yine KOSGEB ve Halkbank arasında gerçekleştirilen protokol gereği sunulan Genç Girişimci Desteği 100.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanımını mümkün hale getiriyor. Başka bir hibe veya destekten faydalanamamış olan, 30 yaşını tamamlamamış olan, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitirmiş olan herkes, %100 faiz indirimli bu kredi desteğinden faydalanabiliyor.