Halkbank, girişimciler için önemli destekler sunmaya 2022 yılında da devam ediyor. Tüm girişimciler, yeni kuracakları iş fikirleri için sermaye desteğini Halkbank’ın girişimci destek paketlerinden alabiliyor. 2022 yılında Halkbank tarafından girişimcilere yönelik olarak 12 ay ödemesiz, faiz destekli ve uygun geri ödeme koşullu çok sayıda girişimci kredisi sunuluyor. Kendi işini kurmak isteyenler Halkbank’ta tam 250.000 TL girişimci destek kredisi de sunuluyor. İşte Halkbank’ın 250.000 TL girişimciye destek kredisinin detayları!

Halkbank’tan 250.000 TL’ye Girişimciye Destek Kredisi

Halkbank, girişimcilere yönelik olarak devlet destekli çok sayıda girişimci destek kredisi sunuyor. Kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen ancak sermaye ihtiyacı olanlar Halkbank’a başvurabiliyor. Halkbank, bu girişimcilere yönelik olarak 12 ay ana para ödemesiz, düşük faizli girişimci kredisi sunuyor. Böylelikle girişimciler, kendi iş fikirlerini hayata geçirirken, sermaye için kullandığı kredinin ödemesine tam 1 yıl sonra başlıyor. Böylelikle ilk kuruluş yılı içerisinde başlayacak kredi taksiti ödemeleri nedeniyle zorluk yaşamamaları konusunda destek sağlanmış oluyor.

Halkbank Girişimciye Destek Kredisi Şartları!

2022 Halkbank girişimci destek kredisi kapsamında, bir iş fikrine göre kendi işini kurmak isteyenler, söz konusu iş fikirleriyle ilgili olarak girişimci destek kredisi alabiliyor. Halkbank’ın sunduğu 12 ay ana para ödemesiz girişimci destek kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması da gerekiyor.

Halkbank Girişimci Destek Kredisi Şartları

Halkbank, iş fikrini hayata geçirmek isteyen veya hayata geçirmiş ve ilgili projesini sürdürebilme kabiliyetine ve deneyimine sahip olan kişiler için 250.000 TL’ye kadar girişimci destek kredisi sunuyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Bu girişimci destek kredisinden yararlanılabilmesi için minimum ilkokul mezunu olunması yeterlidir. Bununla birlikte 45 yaşını doldurmamış olmak ve girişimcinin gazi, şehit yakını ve gazi yakını ile birlikte engelli raporuna sahip olması halinde 55 yaşını doldurmamış olması şartları aranmaktadır. Bu şartlara haiz olan kişiler tam 60 aya varan vade imkanıyla ilk 12 ayı ana para ödemesiz toplam 250.000 TL üst limitli olarak girişimci kredisi desteğinden yararlanabiliyor. Bu noktada Halkbank, girişimcinin gazi ve yakını, şehit yakını ve engelli olması halinde girişimci kredisi üst limitini 300.000 TL olarak uyguluyor.