Girişimcilere yönelik destekler açıklanmaya devam ediyor. Kamu bankası Halkbak’ın girişimcilere sunduğu avantajlı girişimci kredileri, yeni yatırımlara olanak sağlıyor. Kendi işini kurmak isteyen ancak bunun için yeterli sermayesi olmayanlar Halkbank’a başvuruda bulunarak %0 faizle girişimci destek kredisi kampanyasından yararlanabiliyor. Peki Halkbank girişimciye destek kredisi şartları neler? Halkbank faizsiz girişimci destek kredisi nasıl alınır?

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Halkbank’tan Girişimcilere Özel Faizsiz Kredi

Halkbank 2022 yılında da girişimcilere destek vermeye devam ediyor. Girişimciler, Halkbank’a başvuruda bulunarak, iş fikirlerini gerçeğe dönüştürebilme şansını yakalıyor. 2022 yılında Halkbank tarafından girişimcilere yönelik olarak çok sayıda destek sağlanıyor. Bu desteklerden birisi de Halkbank’ın “Girişimci Esnaf Kredisi” desteğidir.

Halkbank tarafından girişimci esnaf sınıfı için sağlanan bu girişimci kredisinin en önemli avantajı ise faiz oranının %0 olmasıdır. Bununla birlikte söz konusu girişimci destek kredisinde 1 yıl ödemesiz dönem imkanı da bulunuyor.
Halkbank girişimci esnaf kredisi kapsamında genç girişimcilere 100.000 TL limitli, usta girişimcilere ise 275.000 TL limitli kredi tanımlanıyor. Üstelik sağlanan Halkbank girişimci esnaf kredisinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sunulan %100 faiz desteği bulunuyor. Bu şekilde girişimci esnafların, Halkbank’tan kullanacakları girişimci kredisinde %0 faiz imkanı sağlanmış oluyor.

Halkbank Girişimci Esnaf Kredisi Şartları

2022 yılında Halkbank tarafından sunulan girişimci destek kredisi paketlerinden olan girişimci esnaf kredisi paketini kullanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Bu şartlar arasında da ilk sırada Esnaf ve Sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkar niteliğinde olunması gelmektedir. Bu sınıfta bulunan ustalar ile birlikte 30 yaşını doldurmamış olan genç girişimciler iş fikirleri kapsamında şahıs firması çerçevesinde başvuru gerçekleştirebilmektedir.

%100 devlet faiz desteği ile genç girişimciler 100.000 TL’ye kadar, usta girişimciler ise 275.000 TL’ye kadar Halkbank girişimci esnaf kredisi desteğinden yararlanabiliyor %0 faiz uygulaması bulunan bu girişimci destek kredisi paketinde yapılan kullanımlarda ilk 1 yıl hiç ödeme gerçekleştirilmiyor. Böylelikle söz konusu yeni girişimin ilk döneminde girişimcinin kredi taksitlerini ödemekle de mücadele etmek zorunda kalmaması sağlanıyor.