Girişimcilere yönelik destekler 2023 yılında da devam ediyor. Bugüne kadar milyonlarca genç girişimcinin kendi işinin patronu olabilmesi noktasında girişimci destek kredileri sağlanıyor. Genç girişimci destek kredilerinde faizin %0 olarak belirlenmesi ise başlangıç döneminde girişimcilere önemli bir destek sağlıyor. Halkbank’tan girişimciye destek faizsiz kredi desteği geldi. Peki Halkbank girişimciye destek faizsiz kredisinden kimler yararlanabilir? Şartları neler?

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Halkbank’tan Genç Girişimcilere Destek

Halkbank, 2023 yılında da girişimcilere destek vermeye devam ediyor. Halkbank, kendi işinin patronu olmak isteyen ancak işletme kurulumu için sermaye desteği olan gençler için kredi desteği sunuyor. Genç girişimciler Halkbank aracılığıyla, kendi işletmesini kurabilmek için ihtiyaç duyduğu sermayeyi %0 faizle girişimci kredi sayesinde sağlıyor. Halkbank’ın genç girişimcilere yönelik sunduğu ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin, bazı şartlara sahip olması gerekiyor.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi Şartları Neler?

Halkbank 2023 yılında genç girişimcilere yönelik 350.000 TL limitli %0 faizli girişimci destek kredisi sunuyor. Halkbank’ın genç girişimcilere sunduğu %0 faizli girişimci destek kredisi üst limiti 350.000 TL olarak açıklandı.

Genç girişimci destek kredisi kampanyası çerçevesinde faizsiz olarak sunuluyor. Ayrıca genç girişimciler için 12 ay ana para ödemesiz dönem olarak sunuluyor. Ayrıca 12 aya varan ana para ödemesiz dönem dahil tam 60 aya varan vade imkanı da sağlıyor. Böylelikle 2023 yılında kendi işletmesini kuran genç girişimciler, %0 faizli, 12 ay ana para ödemesiz ve 60 aya varan vadeyle sunulan genç girişimci kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olması gerekiyor.

Halkbank genç girişimci destek kredisinden yararlanabilmek için lisans veya ön lisans mezunu olması, mezun olduğu bölüm ile ilgili bir iş tecrübesini olmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen kişiler başvuru yapabiliyor. Halkbank girişimci destek kredisi kapsamında hali hazırda kendi işini kurmuş kişilerde başvuru gerçekleştirebiliyor. Bir diğer dikkat edilmesi gereken şart ise Halkbank tarafından başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olunmasıdır. Bu şartlara haiz olan tüm genç girişimciler, Halkbank şubeleri aracılığıyla genç girişimci destek kredisi başvurusu yapabiliyor.