Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Halkbank çeşitli özelliklere ve yaşa sahip girişimciler için en fazla destek sunan kamu bankası olarak öne çıkıyor. Sunulan kredi tutarları ve özellikleri, farklı yaş grubu ve özelliklere sahip girişimci adaylarını hedefleyecek şekilde oluşturulmuş. Buna göre Halkbank tarafından sunulan girişimci destekleri şunlardır; Halk Girişimci Kredisi, Genç Girişimci Kredisi, Genç Girişimci Kredisi, Usta girişimci Kredisi,

Tekno Girişimci Kredisi, Esnaf Girişimci Kredisi

Her girişimci için farklı koşullar bulunuyor. Ayrıca her girişimci modeline göre sunulan kredi tutarı ve vadesi de değişkenlik gösteriyor. Esnaf Girişimci Kredisi, tüm modellere göre farklı bir şekilde sunuluyor ve ekonomimizin bel kemiği olan esnaflar için faiz destekli kredi olanağı sunuluyor. Faiz destekli krediler de, tüm faizler devlet tarafından ödendiği için Faizsiz kredi olarak kullanılabiliyor.

Halkbank Faiz Destekli Sıfır Faizli Esnaf Girişimci Kredisi

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamış ve 30 yaşını aşmamış genç girişimcilere 5 yıl vadeli ve faizsiz olarak sunulan bir destektir. Genç girişimciler için sunulan en üst kredi tutarı 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Benzer şekilde meslek dalına ait ustalık belgesine en az 1 yıldır sahip olan ve bu meslek dalında işletme kurarak faaliyet gösteren Usta girişimciler için de faizsiz kredi olanağı sunuluyor. Bu durumdaki kişilere sunulan destek 350.000 TL oluyor ve 5 yıl vadede geri ödeniyor.

Halk Girişimci Kredisi

250.000 TL üst limitli Halk Girişimci Kredisi, bir iş fikrine sahip 45 yaşını aşmamış ve en az ilkokul mezunu kişilere verilen bir kredi türüdür. 60 ay vadede geri ödenen kredi, iş kurmak istediği alanda en az 5 yıllık çalışma hayatı bulunan kişilere sunuluyor. Krediden gazi ve şehit yakınları 55 yaş sınırına kadar faydalanabiliyor.

Genç Girişimci Kredisi

Mezun olduğu fakülte ya da yüksekokuldan, mezun olduğu bölümde herhangi bir iş yeri açmak isteyen 35 yaşını aşmamış kişilere sunulan bir destek türüdür. Örneğim Eczacılık Fakültesi mezunu bir gencin, Eczane açmak için ihtiyacı olan destek gibi. Bu destek 60 ay vadede geri ödeniyor ve 350.000 TL üst limite sahip.