Kendi işini kurmak isteyen ancak sermayesi olmayanları sevindiren haber Halkbank’tan geldi. Halkbank 2022 yılında da üretimi ve üreticiyi desteklemek üzere çok sayıda girişimcilik kredisi desteği sunuyor. 1 yıl ödemesiz, %0 faizli girişimcilik kredileriyle Halkbank, 2022 yılında da ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Halkbank tarafından sunulan girişimciye destek faizsiz kredi kampanyasıyla 275.000 TL’ye varan kredi kullanılabiliyor. Halkbank’ın %0 faizli 275.000 TL limitli girişimci kredisi nasıl kullanılır? Kimler Halkbank’tan faizsiz kredi kullanabilir? İşte Halkbank’ın girişimcilere destek kredisi ve koşulları!

Halkbank’tan Girişimci Esnaf Kredisi Desteği

Türkiye’nin kamu bankası Halkbank, kendi işini kurmak isteyen ancak sermaye sorunu yaşayan herkese destek olmaya devam ediyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen ve projesini hazırlayan herkes Halkbank’a başvuruda bulunarak, %0 faizli girişimci kredisi desteğinden yararlanabiliyor. Halkbank, her girişimcini koşullarına özel girişimcilik kredisi destek paketleri sunuyor. Bunlardan birisi de girişimci esnaf kredisi paketi oldu.

Halkbank’ın sunduğu girişimci esnaf kredisi sayesinde kendi işini kuracaklarda 1 yıl ödemesiz ve %0 faizli 275.000 TL limiti kredi kullanabiliyor. Böylelikle işletme projesi için ihtiyaç duyduğu sermayeyi karşılarken hem faiz yüküyle uğraşmıyor hem de ilk 1 yıl kendisini toplayabiliyor. Bu sayede ödemelerini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Halkbank Girişimci Esnaf Kredisi Koşulları

Halkbank tarafından sunulan girişimciye destek faizsiz kredi paketlerinden birisi olan girişimci esnaf kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre Halkbank, %0 faizli girişimcilik kredisi için esnaf ve sanatkar niteliğinde usta veya 30 yaşını doldurmamış genç girişimci olunması şartını uygulamaktadır.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Bu temel şart/şartlara sahip olan kişilerin yararlanabildiği girişimci esnaf kredisi kampanyasında %100 Hazine ve Maliye Bakanlığı desteği bulunmaktadır. Devletin faiz desteği sayesinde 275.000 TL limitli 12 ay ana para ödemesiz girişimci kredisinde %0 faiz uygulanıyor. Böylelikle kendi işini kurmak için kullandığı kredinin geri ödeme sürecinde yüksek faiz uygulamasının getireceği ciddi mali yükten de kurtulabilmek mümkün oluyor. Halkbank girişimci esnaf kredisi ürününe başvuruda bulunmak isteyenlerin, şartlara uygun olmaları halinde en yakın Halkbank şubesine giderek, şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.