Çevreci teknolojiyi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla bankalar tarafından çevreci temelde ürün ve hizmetler sunulmaya başlandı. Türkiye’nin kamu bankası da daha yeşil bir Türkiye ve daha yeşil bir dünya için enerji tasarrufu kredisi sunuyor. Halkbank enerji tasarrufu kredisi paketi ile tüketicinin daha çevreci yenilikçi teknolojilere erişebilirliğini arttırıyor. Halkbank enerji tasarrufu kredisi nedir? Halkbank enerji tasarruf kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank enerji tasarruf kredisi hangi ürün ve hizmetlerde kullanılabilir?

Halkbank Enerji Tasarruf Kredisi Nedir?

Halkbank tarafından duyurulan “Enerji Tasarruf Kredisi” günümüzde enerji tasarrufunun desteklenmesi amacı ile sunulan bir kredi türüdür. Gündelik yaşantıda veya iş ortamında enerji tasarrufu oluşturacak ihtiyaçların karşılanması noktasında nakdi desteğin sağlanması amacıyla sunulmaktadır. Enerji tasarrufunu desteklemek amacıyla sunulan Halkbank enerji tasarruf kredisi ile mülk ve araç sahipleri ile kiracıların bu krediden faydalanabilmesi mümkündür.

Halkbank enerji tasarruf kredisi paketi sayesinde enerji tasarrufuna odaklı ürün ve hizmetlerin alımı için oluşan nakit ihtiyaçlarına 50 bin TL’ye kadar kredi limiti tanımlanmaktadır. Üstelik 36 ay vade seçeneği ve düşük faiz oranıyla çok uygun aylık kredi taksit tutarlarından da faydalanılabiliyor. Halkbank enerji tasarrufu kredisi için uygulanan faiz oranı ise yalnızca 1.60% oranında belirlenmiştir.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Halkbank Enerji Tasarruf Kredisi Hangi Ürün ve Hizmetlerde Kullanılabilir?

Halkbank tarafından enerji tasarrufu sağlamak maksadıyla satın alınacak ürün veya hizmetlerin satın alım işlemlerinde kredi desteği oluşturmaktadır. Halkbank enerji tasarruf kredisi ile satın alınabilecek ürün ve hizmetler arasında;

  • Tasarruflu beyaz eşya ürünleri(A+,A++,A+++),
  • Doğalgaz sistem ve hizmetleri,
  • Bina mantoloma,
  • Isı, su, ses ve yangın yalıtımı ürünleri,
  • Tasarruflu/verimli aydınlatma sistem ve ürünleri,
  • Güneş enerjisi sistemi kurulumu,
  • LPG ürünleri(araçlar için),

Şeklindedir. Bu ürün ve hizmet gruplarının kullanımı ve satın alımı sırasında doğan nakit ihtiyaçlarında Halkbank’ın enerji tasarruf kredisi ürünlerine başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik 1.60% faiz oranı ve 36 ay vade seçeneği bulunan enerji tasarruf kredisinde tahsis ücreti de uygulanmıyor. Enerji tasarruf kredisi başvurusu için ilgili tasarruf ürün veya hizmetine dair başvurudan bir hafta öncesine kadar düzenlenmiş fatura/fiş veya belge ile en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz.