Araba almanın en ucuz yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse araba galerilerine değil Halkbank araç satış bölümünü inceleyin!

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Artık araba almak herkesin hayali ve hatta belirli bir gelire sahip herkes için mümkün. Çünkü araba almak için illaki araba galerilerinin ve piyasanın yüksek fiyatlarına maruz kalmak zorunda değilsiniz. Halkbank, kredilerin ödememesi soncunda haciz işlemi başlatmış olduğu araçları son derece uygun fiyatlarla satışa çıkartıyor. Siz de Halk Bankası’nın bu makul fiyatlarla arz ettiği araçları kaçırmayın.

Halk Bankasından Satılık Araçlar

halkbank 1

Halkbankası, ipotek karşılığında vermiş olduğu kredilerin ödenmemesinden dolayı, bu krediler için haciz başlatır. Aynen gayrimenkuller gibi araçlar için de aynı prosedürü yürüten Halk Bankası daha sonra bu araçları piyasadan çok daha uygun koşullarda satışa çıkartır. Daha sonrasında da bu araçları kendi internet sitesi üzerinden e ihale usulü ile satışa çıkartır. Diğer başka bankalar gibi başka aracı kurumlar kullanmayan Halkbank, satışları sadece kendi sitesi üzerinden duyurur ve gerçekleştirir.

Halk Bankası Araç Satışları Ne Şekilde Yapılır?

Halk Bankası’ndan almayı düşündüğünüz araçlar için bankaya ait internet sitesini inceleyebilirsiniz. Site üzerinden e ihale yöntemi ile yapılan satışlar için ‘Halk bankası Satılık Araç’ bağlantısına girerek burada yer alan araçların listelerini görebilirsiniz. Araçların teşhiri ve satışı için herhangi bir aracı kurum kullanılmayıp yalnızca bankanın kendi alt yapısı kullanılır.

Halk Bankası’ndan Araç almanın Avantajları

halkbank 2-1                            

Halk Bankası araçları sayesinde, çok daha düşük maliyetlerle aradığınız araca sahip olabilirsiniz. Spot piyasalarla kıyaslandığında çok daha uygun maliyetlerle taşıtlar Halk Bankası’nda. Bunun en önemli nedeni ise, bankaların oto galeriler gibi kar amacıyla satış yapmamalarıdır. Örneğin bankaların sattıkları araçların fiyatlarını banka bilir kişilerinin ekspertiz raporları belirler. Oysaki serbest piyasalarda bir aracın fiyatını belirleyen unsurlar, aracın marka, model, motor durumu gibi kriterlerdir.

Halk Bankası araçlarının spot piyasalardan alacağınız araçlara göre daha uygun fiyatlı olmasının bir diğer nedeni ise KDV’dir. Eğer aracınızı spot piyasalardan alacak olursanız, ayrıca KDV ödemiş olursunuz. Ancak bankalar KDV mükellefi olmadıklarından dolayı bu şekilde yapacağınız alımlar nedeniyle KDV ödemezsiniz. Sonuç itibariyle tüm bunları toparladığınızda, hayalinizdeki aracı Halk Bankası üzerinden almayı tercih ederseniz piyasa koşullarından çok daha uygun fiyatlarda temin etmiş olursunuz.