İş hayatında kadın girişimcilerin daha aktif rol almasını sağlamak için kadınlara özel teşvik programları uygulanıyor. Devletin KOSGEB ve kamu bankaları aracılığıyla sunduğu faizsiz kredi destekleriyle, kadın girişimcilerin yeni işletme kuruluşunda ihtiyaç duydukları sermayeyi alabilmeleri sağlanıyor. Halkbank tarafından sağlanan kadın girişimcilere yönelik faizsiz krediyle, 275.000 TL’ye kadar kredi kullanılabiliyor.

Halkbank Kadın Girişimci 275.000 TL Faizsiz Kredi

Halkbank tarafından “Güçlü Türkiye, Güçlü Kadınlar” sloganı ile sunulan kadın girişimcilere özel kredi destek paketleri bulunuyor. Kadın girişimciler ilk defa iş kurmak veya işini büyütmek için yeni yatırımlar yapacağı zaman Halkbank’tan %0 faizli girişimci kredisi kullanabiliyor. Kadın girişimcilere özel olan kredi sayesinde kadınların iş hayatında daha güçlü ve daha aktif yer alabilmeleri destekleniyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Halkbank KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği

Halkbank ile KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında kadın girişimcilere özel faizsiz kredi sunuluyor. Kadın girişimcilere yönelik Halkbank tarafından sağlanan faizsiz kredi desteği 2 farklı şekilde sunuluyor. İlk uygulamada kadın girişimciler 30 yaşını tamamlamamış olmaları koşuluyla 100.000 TL faizsiz kredi kullanabiliyor. İkinci uygulamada ise en az 1 senelik ustalık belgesine sahip olması koşuluyla 275.000 TL faizsiz kredi sunuyor. Böylelikle kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi kullanabilme olanağı veriliyor.

Halkbank Faizsiz Girişimci Kredisini Kimler Alabilir?

Halkbank tarafından sağlanan faizsiz girişimci kredisi sadece kadın girişimcilere özeldir. Kadın girişimcilerin belirlenen şartlara sahip olmaları durumunda faizsiz 100.000 TL veya 275.000 TL esnaf kredisi desteğinden faydalanabilmeleri mümkün oluyor.

Faizsiz kadın girişimci kredisi paketinden yararlanabilmek için kadın girişimcilerin başvuru tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra 3308 sayılı Kanun kapsamında en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca 275.000 TL’lik faizsiz girişimci kredisini alabilmek için ustalık belgesiyle ilişkili olan meslek kolunda son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olduğunu belgelemesi de gerekmektedir. Böylelikle Halkbank şubeleri üzerinden yapacakları başvuruları ile yeni girişimleri için kadın girişimciler 275.000 TL’lik faizsiz esnaf kredisi destek paketinden faydalanabiliyor.