Gayrimenkul almak için en doğru yerin emlakçılar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Halkbank elindeki tüm gayrimenkulleri yok pahasına satışa çıkardı.

Gayrimenkul almak için ilk akla gelen yerler emlakçılar olsa da Halk Bankası bu fikri artık temelden değiştirecek gibi görünüyor. Elindeki icralık tüm işyeri, konut ve arsaları satışa çıkaran Halk Bankası piyasanın çok altında fiyatlarla gayrimenkul satıyor. Piyasada oluşan emlak fiyatlarının oldukça altında fiyatlarla satışa çıkan gayrimenkuller ise hem genel anlamdaki fiyat artışlarını hem de emlakçı enflasyonu dediğimiz fiyat artışlarını resmen yerle bir ediyor. İster kullanmak amaçlı isterseniz yatırım amaçlı alacağınız gayrimenkuller için ihtiyaç halinde bankadan konut kredisi de çekebilirsiniz. İşte detaylar…

Halkbank Satılık Gayrimenkuller

KONUT KREDİ

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Halkbank sayesinde ihtiyaç duyduğunuz konut, iş yeri, tarla ya da arazi gibi taşınmazlara piyasanın çok altında fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Söz konusu gayrimenkullere herhangi bir aracı site olmadan Halk Bankası’nın kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Sitede bulunan Halkbank Gayrimenkul sayfasındaki taşınmazlardan beğendiğiniz taşınmaz için ihaleye girebilirsiniz. Banka, gayrimenkullerin ilanını da ihale sürecini de kendi sistemi üzerinden yürütüyor. Bu nedenle tüm bu işlemleriniz için kullanacağınız alan bankanın internet sitesi olacak.

Halkbank’tan Gayrimenkul Alımı Nasıl Gerçekleşir?

HALKBANK KONUT

Halkbank’ın resmi internet sayfasında yer alan gayrimenkul ilanlarını inceleyip bir gayrimenkul için ihaleye girmeye karar verdiğinizde öncelikle size en yakın Halkbank şubesine giderek Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’nin imzalamanız gerekir. Sözleşmenin her sayfasını imzaladıktan sonra gayrimenkulün muhammen bedelinin yüzde 3’ünü teminat bedeli olarak bankaya yatırmalısınız. Ardından banka tarafından size verilen şifre ve kullanıcı adınızla birlikte sisteme giriş yaparak ihaleye katılabilirsiniz.

Halkbank’tan Gayrimenkul Almanın Avantajları

EV-1

Halkbank’tan gayrimenkul almanın başta gelen avantajı elbette satın aldığınız gayrimenkulün piyasanın çok çok altında fiyatlarda olmasıdır. Bunun yanı sıra bankadan alım yaparak ayrıca bir emlakçı komisyonu vermekten de kurtulacaksınız. Üstelik emlakçıdan aldığınızda ayrıca bir de faturanıza KDV ödemesi yansır. Ancak bankalar bu tip satışlar nedeniyle KDV mükellefi olmadıklarından dolayı size böyle bir tutar da yansımamış olacak. Bu haliyle bakıldığında piyasan bir gayrimenkul satın aldığınızda öncelikle daha yüksek bir fiyatla karşı karşıya kalacaksınız. Bunun yanı sıra bu gayrimenkule büyük olasılıkla emlakçı aracılığıyla ulaşacağınız için ayrıca bir komisyon ve bundan dolayı da KDV ödemeniz gerekecek. Oysa ki, Halk Bankası çok daha uygun fiyatlara daha avantajlı gayrimenkul satışları sunuyor diyebiliriz.